Z informacji przekazanych przez firmę, wynika iż Scott Harris został mianowany na stanowisko globalnego prezesa, a Mirco Romagnoli na stanowisko wiceprezesa Case IH i Steyr na Europę.

Case IH informuje, że Scott Harris, aktualny wiceprezes na Amerykę Północną będzie kierował marką Case IH jako globalny prezes. Scott Harris zastępuje na tym stanowisku Brada Crewsa, który obejmie stanowisko prezesa na Amerykę Północną w Grupie CNH Industrial.

Mirco Romagnoli z kolei zostaje mianowany wiceprezesem Case IH i Steyr na Europę. Jak podkreśla producent, zmiany te wchodzą w życie niezwłocznie.

Scott Harris pracuje w firmie od 2006 r., a ostatnim stanowiskiem, które piastował w CNH Industrial Capital, było stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych i usług finansowych na Stany Zjednoczone Ameryki.

Scott Harris, globalny prezes Case IH fot. mat. prasowe
Scott Harris, globalny prezes Case IH fot. mat. prasowe

Następnie, w 2011 r., Scott Harris rozpoczął pracę w CNH Industrial Parts and Service, najpierw na stanowisku wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu na Amerykę Północną, a od 2013 r. w całym oddziale. W 2016 r. objął stanowisko wiceprezesa ds. maszyn budowlanych marki Case IH, a w 2018 r. został wiceprezesem marki Case IH na Amerykę Północną.

- Zdolności przywódcze Scotta Harrisa wywarły wpływ na działalności marki Case IH w Ameryce Północnej - stwierdził Derek Neilson, prezes ds. maszyn rolniczych w Grupie CNH.

- Wybiegając myślami w przyszłość, zarówno w odniesieniu do marki Case IH, jak i branży maszyn rolniczych w ogóle, jesteśmy podekscytowani rolą, jaką odegra na niwie globalnej - dodaje Neilson.

Na stanowisku globalnego prezesa marki Case IH Scott Harris będzie odpowiedzialny za całościową strategię marki, koncentrując się przy tym na budowaniu jej pozycji poprzez ukierunkowanie na klienta, działaniach marketingowych i komunikacji, cyfryzacji doświadczeń klientów oraz ofercie produktów Case IH.

Do jego obowiązków będzie należała koordynacja działań ukierunkowanych na utrzymanie wiodącej roli marki Case IH i Grupy CNH Industrial we wszystkich regionach.

Posiadając ponad 32-letnie doświadczenie w branży maszyn rolniczych, Mirco Romagnoli z powodzeniem pracował na różnych stanowiskach kierowniczych w Grupie CNH Industrial w różnych regionach świata. Swoją karierę rozpoczął w 1989 r. jako menadżer ds. sprzedaży części zamiennych w Skandynawii, dla europejskich importerów i regionu Dalekiego i Środkowego Wschodu.

Mirco Romagnoli, wiceprezes Case IH i Steyr na Europę fot. mat. prasowe
Mirco Romagnoli, wiceprezes Case IH i Steyr na Europę fot. mat. prasowe

Od 2019 r. Mirco Romagnoli obejmuje stanowisko wiceprezesa i dyrektora ds. rozwiązań na rynek wtórny w dziale maszyn rolniczych Grupy CNH Industrial.

- Ogromne doświadczenie zdobyte Mirco Romagnoli’ego w ciągu wielu lat przepracowanych w branży, które wnosi on na swoje nowe stanowisko, w tym silne ukierunkowanie na kwestie handlowe w połączeniu z głęboką wiedzą w zakresie interesu Case IH i jego zrozumienie, a także nastawienie na klienta, będą mogły zostać od razu wykorzystane przez markę Case IH jako globalnego producenta - stwierdził Neilson.

Na tym stanowisku Romagnoli będzie kierował wdrożeniem ukierunkowanej na klienta strategii wejścia na rynek w zakresie maszyn i narzędzi, części zamiennych, serwisu i finansowania demonstracji dla klientów. Będzie on odpowiedzialny za strategię i wdrożenie wszystkich funkcji komercyjnych, w tym m.in. działań handlowych, marketingu produktów, sprzedaży oraz komunikatów marketingowych.