Nowe agregat będzie dostępny w szerokościach roboczych od 3 do 6 m. Są przeznaczone do przedsiewnej uprawy gleby przy jednoczesnym, rzędowym wysiewie nasion. Zaletą agregatów jest modułowa konstrukcja sekcji roboczych pozwalająca użytkownikom na wybór odpowiedniej wersji agregatu, dostosowanej do mocy posiadanego ciągnika.

W skład agregatu wchodzi brona talerzowa, wymienne wały robocze oraz pneumatyczny siewnik do rzędowego wysiewu nasion. Zbiornik jest dzielony - może być prowadzony jednoczesny wysiew nawozów mineralnych.

Innowacyjną cechą konstrukcji brony talerzowej jest jej kompaktowość, zastosowanie poprzecznej regulacji ustawienia względem siebie przedniej i tylnej sekcji talerzy oraz możliwość zmiany kąta natarcia talerzy. Agregat wykonany jest w wersji półzawieszanej.

„Tiger XL Drill to pierwszy tego rodzaju agregat uprawowo-siewny polskiej produkcji dostępny w tak dużych szerokościach roboczych. Jedna maszyna, którą testowaliśmy została już sprzedana. Agregat wejdzie do seryjnej sprzedaży w przyszłym roku" poinformowała portal Farmer.pl firma Akpil.

Wiecej szczegółowych informacji o agregacie - po targach Polagra Premiery. Targi Polagra Premiery odbędą się w dniach 30.01-02.02.2014 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.