Przedsiębiorstwo Euromilk pierwszy rozrzutnik obornika Buffalo wyprodukowało w 2013 roku. Maszyna wystawiona na tegorocznych targach to model RX2000 HD o ładowności 16 ton, wysokości załadunku 2,65 m, szerokości 2,9 m, długości całkowitej 9 m, masie własnej 8500 kg oraz zapotrzebowaniu na moc min. 140 KM.

Skrzynie ładunkowe wszystkich rozrzutników Buffalo wykonane są z stali stopowej o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie i grubości  6mm. Boczne, pionowe wzmocnienia i spaw ciągły zapewniają solidność budowy, a odczepiany adapter rozrzucający i dodatkowe opcjonalne nadstawki pozwalają znacząco zwiększyć pojemność maszyny. Można ją wykorzystać do transportu płodów rolnych zwiększając tym samym uniwersalność całej konstrukcji.

Jak wspomnieliśmy na samym początku, na Agrotechu wystawiona była maszyna w wersji HD. W porównaniu do standardowych modeli z oferty Euromilku charakteryzuje się solidniejszym adapterem (o wysokości 2,25 m i masie 1350 kg) z dwoma szerokim pionowymi wałkami o przekroju ø324 mm oraz nożami tnącymi ze stali Hardox 12 mm (28 sztuk na wałku). Ponadto adapter HD wyposażony jest w talerze o średnicy 1050mm z wymiennymi łopatkami pozwalającymi rozrzucać np. wapno, co jeszcze bardziej rozszerza paletę zastosowań rozrzutnika Buffalo.

Wersja HD rozrzutnika posiada także wzmocnioną przekładnią oraz wzmocnioną oś z kołami w rozmiarze 650/65-R30,5. Całości modelu HD uzupełnia przenośnik podłogowy (hydrauliczna, bezstopniowa regulacja posuwu przenośnika to standard we wszystkich modelach) z masywniejszymi łańcuchami ø18mm (mniejsze modele ø14mm) o zrywalności powyżej 32 ton z gęstą, poprzeczną listwą o profilu zamkniętym.

Euromilk Buffalo RX 2000HD zaprezentowany na targach z wliczonym już wyposażeniem opcjonalnym wyceniono na 160 tys. zł netto. Cena bazowa takiego modelu to 140 tys. zł netto. Jednak, jak powiedział nam Bartosz Klimaszewski, specjalista ds. marketingu firmy z firmy Euromilk, są to ceny orientacyjne, gdyż maszyny są generalnie budowane pod konkretnego klienta i mogą być wyposażone w szereg dodatkowych opcji, np. hydrauliczny dyszel, tylne drzwi grodziowe, deflektory boczne regulujące szerokość rozrzutu, własną hydraulikę maszyny, sterowanie elektroniczne itd. Jak dodaje, firma jest otwarta na sugestie klientów i jest w stanie wykonać wyjątkowe rozwiązania sugerowane przez rolnika.