Tradycją największych międzynarodowych targów techniki rolniczej Agritechnica w Hanowerze jest rozstrzygnięcie konkursu na innowacyjny produkt jeszcze przed ich rozpoczęciem (targi odbędą się w dniach 15-19 listopada; 13 i 14 listopada – „dni ekskluzywne”). Z pośród ponad 300 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu, bezstronna komisja konkursowa powołana przez organizatora targów (DLG) przyznała dwa złote medale i trzydzieści dziewięć srebrnych.

Złotym medalem może pochwalić firma AGCO, za bezprzewodową komunikację między ciągnikami „GuideConnect”. Rozwiązanie to, po raz pierwszy umożliwia prowadzenie po polu jednego ciągnika bez kierowcy. Maszyna automatycznie podąża za drugim ciągnikiem, którym steruje człowiek.

Obydwa pojazdy komunikują się między sobą za pomocą sygnału radiowego i są sterowane przez wysokoprecyzyjne urządzenia GPS. Kierowca prowadzącego ciągnika, kontroluje na monitorze obydwa pojazdy i ma pełny dostęp do funkcji sterowania podążającego za nim ciągnika.

Dwa pracujące jednocześnie ciągniki znacząco podnoszą wydajność kierowcy. Dwa mniejsze ciągniki mogą być używane bardziej elastycznie niż jeden duży traktor z porównywalną wydajnością ogólną, redukując jednocześnie nacisk na glebę.