Kultywatory Ecoland są przeznaczone do wykonywania podorywki oraz głębszego, intensywnego spulchniania gleby, połączonego z mieszaniem resztek pożniwnych. Narzędzia są oferowane w dwóch wersjach: 3-rzędowej „EN” o szerokościach roboczych 3 i 3,5 m oraz 4-rzędowej „EO” o szerokościach od 4 do 6 m.

-Różnica między wersją EN i EO jest przede wszystkim taka, że konstrukcja tego drugiego jest na tzw. wózku. Ecoland EO jest dostępny w większych szerokościach roboczych do współpracy z ciągnikami większej mocy. Cztery rzędy zębów zapewniają tutaj oczywiście jeszcze lepsze mieszanie niż w przypadku trzech rzędów, co sprawia że narzędzie sprawdzi się nawet w najcięższych warunkach – mówi Toamasz Danek, kierownik regionalny firmy Strom.

Kultywatory mogą być wyposażone w trzy rodzaje elementów roboczych, m.in. dłut o szerokości 60 lub 100 mm które efektywnie mieszają z ziemią resztki pożniwne lub gęsiostópek podcinających glebę na całej szerokości roboczej agregatu. Każdy element roboczy jest wyposażony w bezobsługowe zabezpieczenia sprężynowe Non-Stop. Narzędziem można wykonać zarówno płytką podorywkę, jak również uprawę na głębokość do 35 cm. Dla wyrównania powierzchni po zębach, zamontowano za nimi tarcze wyrównujące.

Ostatnim podzespołem kultywatorów jest wał zagęszczający. W zależności od gleby można wybierać pomiędzy: wałem gumowym „Gumipacker” (gleby lekkie i wilgotne), segmentowym (intensywne kruszenie brył), pierścieniowym V-ring, rurowym lub wykonanym z twardej gumy Roadpackerem o masie 193 kg/m.

Ciekawym rozwiązaniem w trzybelkowym kultywatorze EN jest unikatowy, zdejmowany dyszel, który pozwala pracować zarówno w kombinacji zawieszanej, gwarantującej wysoką zwrotność zestawu i łatwość manewrowania, jak i półzawieszanej, pozwalającej na pracę lżejszym ciągnikiem. Agregat opiera się wtedy na gumowym wale Roadpacker, pełniącym jednocześnie rolę wału zagęszczającego i transportowego.
Ecoland EO jest składany hydraulicznie, a w utrzymaniu odpowiedniej głębokości roboczej pomagają koła podporowe. Bezpieczeństwo podczas transportu zapewniają osłony zębów oraz oświetlenie drogowe, a na życzenie maszyna może zostać wyposażona w układ hamulcowy. Ponadto EO jest wyposażony w podwójną centralną ramę, która zwiększa wytrzymałość urządzenia.