Na XX Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show w Bedanarach firma Korbanek zaprezentuje pierwsze egzemplarze ładowarek już dostępne w ofercie handlowej. Będą to 4 maszyny reprezentujące 4 z 5 serii  ładowarek teleskopowych. Po kolei od najmniejszej są to 6.26 o udźwigu 2600 kg i wysokości podnoszenia 6 metrów napędzana 75-konnym silnikiem Yanmar z przeznaczeniem dla mniejszych gospodarstw oraz tych z niskimi budynkami tj. kurniki,  następnie 7.30 z serii Compact w wersji Classic z 100-konnym silnikiem marki Deutz i 120 litrową pompą zębatą, 7.35 z serii Middle również w wersji Classic z tymi samymi silnikiem i pompą oraz potężna maszyna reprezentująca serię Heavy Duty – model 9.60 VPS TOP.  Ten model kierowany jest głownie do dużych gospodarstw które szukają maszyny o dużym zasięgu i udźwigu. Zgodnie z oznaczeniem ten właśnie model o maksymalnej wysokości podnoszenia 9 m jest w stanie podnieść nawet 6 ton. Ponadto napędzany jest 156-konnym silnikiem Deutz o pojemności 4.1 litra, który przekazuję swą moc na koła za pomocą przekładni hydrostatycznej VPS. Oczywiście tak duży wysięgnik potrzebuje odpowiedniego zasilania dlatego odpowiedzialna jest za to pompa LS (Load Sensing) o wydatku 187 l/min.

Ładowarki już dostępne

Rok 2018 to nie tylko zmiana w ofercie firmy Korbanek. To także zmiana modeli znajdujących się w ofercie firmy Faresin. Dlatego też w roku 2018 i 2019 pojawią się nowe konstrukcje. W aktualniej ofercie  znajduje się 16 modeli dostępnych w 5 seriach i 4 wersjach wyposażenia. Jest to wersja Classic czyli podstawowa wersja maszyny dostępna w wszystkich seriach, następnie wersja AgriTop, Compact oraz Middle. AgriTop to wersja wyposażenia cechująca się większymi niż w standardzie kołami, klimatyzacją oraz przygotowaniem do holowania przyczep w skład którego wchodzą: zaczep, złącze hydrauliczne do wywrotu przyczep oraz elektryczne złącza dla świateł. Zarówno wersja Classic jak i AgriTop są wyposażone w tą samą podstawową przekładnię hydrauliczną, pompę zębatą oraz silnik w podstawowej wersji mocy. Kolejną wersją wyposażenia jest wersja GLS, która dostępna jest w serii Compact, Middle oraz Heavy Duty. Decydując się na tę wersję wyposażenia otrzymujemy maszyny z mocniejszym silnikiem (122 KM zamiast 100 koni) oraz  pompą LS o wydatku 152 litrów na minutę a także wzmocnioną przekładnią hydrostatyczną, która dostępna jest w serii Middle oraz Heavy Duty. Ostatnią flagową najwyższą wersją wyposażenia jest VPS. Wersja VPS dostępna jest w Compact, Middle oraz Hevy Duty.  Nazwa VPS ta to skrót od ang. Variable Power System czyli bezstopniowy system przeniesienia napędu. W maszynach w tej wersji wyposażania zastosowana została specjalnie opracowana przy współpracy z firmą Bosh przekładnia, która cechuje się bardzo dużą siłą uciągu wynoszącą aż 11,2 kN. To imponujący wynik gdyż dla dużej części podobnych maszyn dostępnych na rynku wartość ta nie przekracza 9 kN. Najwyższa wersja napędzana jest mocniejszą 122 konną wersją silnika Deutz TCD 3.6 l, który jest stosowany w wszystkich maszynach serii Compact, Middle oraz niektórych modelach z serii Heavy Duty, dostępnych także z większą jednostką napędową.

Nowości Faresina

Na przełomie roku 2018 i 2019 w ofercie pojawią się nowe modele z nowymi wersjami silnikowymi oraz wyposażenia. Producent nie ujawnił jeszcze wszystkich szczegółów, jednak znane są najważniejsze zmiany.  Do tej pory w zależności od serii były do wyboru maksymalnie 4 wersje wyposażenia. Od nowego roku Faresin rezygnuje jednak z wersji Agri Top, która cechowała się przygotowaniem do holowania przyczepy. Teraz jest to wyposażenie opcjonalne dostępne w wszystkich wersjach. Stąd też zamiast Classic, AgriTop, GLS, VPS będą teraz wersje Classic, HLS oraz VPS.

Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie silnika o mocy 75 koni do serii Compact oraz Middle,  gdzie każda z maszyn w tych seriach będzie również dostępna z 100-konnym silnikiem w wersjach Classic oraz  HLS  a także 136-konnym w wersji VPS. Ilość dostępnych modeli w nowej ofercie pozostaje bez zmian ponieważ można wybierać spośród 16 maszyn.  Jednakże dzięki nowym możliwościom konfiguracyjnym w ofercie pojawi się ciekawa propozycja.  Chodzi tutaj o model 7.30 compact w wersji HLS wyposażony w 75-konny silnik i aż 152 litrową pompę o zmiennym wydatku. Ta konstrukcja łączy w sobie niskie spalanie,  duży udźwig i bardzo szybki układ hydrauliczny, dzięki czemu ma to być jedna z najbardziej ekonomicznych i wydajnych maszyn w swojej klasie.