Farming Simulator 15 to już 6 odsłona popularnego symulatora rolniczego od niemieckiego studia Giants Softwere. W grze tej zarządzamy własnym gospodarstwem, a w tej edycji wyjątkowo mamy również możliwość pracy w drugim środowisku jakim są lasy.

Cała rozgrywka może być prowadzona w dwóch różnych środowiskach. Do dobrze znanej z poprzedniej odsłony gry lokalizacji dołączył obszar Europy Północnej (Skandynawii). Pozwoliło to na wprowadzenie gracza w inny krajobraz z większą ilością terenów leśnych i jednocześnie oddanie do jego dyspozycji maszyn przeznaczonych do ścinki drzew (m.in. maszyny Ponsse czy Husqvarna).

Ponadto Farming Simulator 2015 standardowo już wprowadza w świat nowoczesnego rolnictwa. Dając możliwość zmierzenia się z trudnościami związanymi z prowadzeniem własnych gospodarstw: pracy ze zwierzętami, uprawą gleby, zbieraniem oraz sprzedażą plonów.

W nowej grze do dyspozycji jest ponad 100 pojazdów i narzędzi. Wśród nich maszyny 40 licencjonowanych marek, takich jak: New Holland, Case IH, Deutz-Fahr oraz Ponsse.

Ten nowoczesny produkt rozrywkowy nawiązuje jednocześnie do kluczowej dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie branży - rolnictwa (a wraz z premierą edycji 2015 także do leśnictwa i pozyskiwania drewna). Logicznym krokiem była więc próba włączenia szkoły we wspólne działania na rzecz promocji nowoczesnego rolnictwa.

- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to nowoczesny uniwersytet przyrodniczy, którego tradycja liczy sobie już blisko 200 lat. Od swojego powstania SGGW wspiera rozwój nauki, zarówno w zakresie teoretycznym, ale także praktycznym. Wychodząc naprzeciw wymaganiom dzisiejszej gospodarki i rozumiejąc realia społeczeństwa wiedzy, w którym żyjemy Jego Magnificencja Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański objął honorowy patronat nad grą komputerową Farming Simulator 15. Gra dystrybuowana jest przez firmę CDP.pl to symulator i jest doskonałym narzędziem do promocji obrazu rolnictwa i wsi w zupełnie nowym ujęciu - za pomocą interaktywnej rozrywki. Graczem nie musi być osoba związana naukowo lub zawodowo z rolnictwem, graczem może być każda osoba, która chce się rozwijać i odkrywać nieznane sobie obszary wiedzy. Wartym podkreślenia jest fakt, że Farming Simulator 15 na drodze kompromisu połączył w sobie dwie rzeczy: dawkę rozrywki i realizm. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra powinna zostać dobrze przyjęta zarówno przez graczy z branżowego środowiska, jak i spoza niego- mówi dr inż. Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.

W związku z listopadową (4.11.2014) prezentacją gry na wszystkich studentów oraz pasjonatów gry, którzy pojawią się na kampusie SGGW, organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. poletko pokazowe, na którym będzie można zasiąść za sterami prawdziwych maszyn rolniczych. Każdy z uczestników będzie miał okazję poprowadzić ciągnik New Holland i porozmawiać z przedstawicielami wielu innych producentów maszyn.

W trakcie imprezy będzie można również samodzielnie potestować Farming Simulator 15 na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych.Więcej szczegółów pojawi się wkrótce na stronie wydarzenia na Facebooku. Fani Farming Simulator 15 spoza uczelni proszenie są o wysłanie swojego imienia i nazwiska na adres: farming@cdp.pl. Liczba wejściówek na oficjalną premierę gry jest ograniczona.