Nagrodę za wygraną w konkursie wręczał Ion Sula, minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Mołdawii, którego resort jest współorganizatorem targów.
- To szczególne wyróżnienie nie tylko dla firmy Farmtrac, ale dowód uznania dla całej naszej mrągowskiej załogi. Pragnę tu pokreślić, że bez zaangażowania i twórczego podejścia całego zespołu nie byłoby możliwe osiągniecie jakości i poziomu technicznego pozwalającego na takie uznanie - skomentował Andrzej Kublik, Dyrektor Generalny Farmtrac Tractors Europe. - To najlepszy dowód , iż Polak potrafi i że na Mazurach można budować światowej klasy ciągniki.
- Wprowadzenie nowego produktu na bardzo konkurencyjny rynek mołdawski wymaga nie tylko zapewnienia najlepszych rozwiązań technicznych i ekonomicznych, ale też odpowiedniego przygotowania sprzętu, gdyż bardzo wymagające warunki naturalne (ciężkie i najżyźniejsze gleby w Europie) tu panujące eliminują znaczącą część sprzętu. Sprawdzają się tylko najlepsi - powiedział Jurij Borta reprezentujący Farmtrac na wystawie.
MOLDAGROTECH to największe wydarzenie tego rodzaju w regionie. W tym roku targi przyciągnęły blisko 15 tys. odwiedzających. Swoje produkty zaprezentowało ponad 100 wystawców z niemal wszystkich krajów Europy, wśród nich Farmtrac z Mrągowa.
Ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT wyposażony był w fabrycznie zamontowany ładowacz Ł106 A wyprodukowany przez mrągowską fabrykę Agromasz.