Podsumowując sprzedaż nowych ciągników w 2011 r. można stwierdzić, że było on zdecydowanie udany dla ich producentów i sprzedawców. W porównaniu z ubiegłym rokiem urósł on o 18,5 proc.

W tym czasie Farmtrac Tractors Europe sp z o. o. z Mrągowa zwiększyła sprzedaż o 38,5 proc. w stosunku do roku ubiegłego, zamykając rok wynikiem prawie 1000 szt., w tym 670 szt. ciągników sprzedanych na rynek polski.

W rankingu ogółem, spośród klasyfikowanych 47 marek, Farmtrac zajął 7 miejsce, (pierwsze wśród producentów krajowych). Największym powodzeniem cieszyły się ciągniki z niższych segmentów mocy. Producent podaje, że najczęściej wybieranymi ciągnikami przez polskich rolników były: 48 konny model 555DT i 75 konny model 675 DT.

Od niedawna Farmtrac ma także modele w średnim zakresie mocy – 100-110 KM. W 2011 r. wprowadzono ciągniki Farmtrac 7100DT i 7110DT, co również korzystnie przełożyło się na statystyki sprzedaży.

- Wybór ciągników na polskim rynku jest ogromny, jako producent konkurujemy z największymi światowymi markami. Aby skutecznie rywalizować z  zachodnimi producentami musimy używać najlepszych, często tych samych co oni, komponentów do budowy ciągników. Dla przykładu, konstrukcję naszych najnowszych ciągników 7100DT i 7110DT oparliśmy na układzie napędowym niemieckiej firmy ZF i tradycyjnie na oryginalnym silniku Perkins - mówi Piotr Kalinowski, Dyrektor Handlowy spółki

-Nasza przewaga nad konkurencją polega na niższych kosztach eksploatacji ciągnika, wynikających w dużej mierze z udziału w jego produkcji komponentów polskich. Trzymamy się również możliwie prostych rozwiązań technicznych, które gwarantują długi okres bezawaryjnej eksploatacji i są odbierane przez polskich rolników jako duża zaleta ciągnika
– dodaje Kalinowski.

Rok 2012 również wygląda obiecująco dla Farmtrac, zwłaszcza że producent planuje gruntowne zmiany w oferowanej gamie ciągników. Zmieniona zostanie stylistyka ciągników, w tym wnętrze kabin. W przygotowaniu jest wdrożenie nowej generacji silników Perkins spełniających normę Stage IIIB. W dalszych planach rozwojowych spółka w przewiduje również produkcję ciągnika 130 KM.