Nową serię ciągników Farmtrac Heritage tworzy 6 modeli maszyn z silnikami o mocy: 50, 60, 65 oraz 75 KM. Najmniejszy z ciągników jest wyposażony w 3-cylindrową jednostkę napędową Farmtrac o pojemności 3,4 l. W pozostałych modelach ciągników pracują jednostki 4-cylindrowe Farmtrac lub Kohler, które dysponują pojemnością odpowiednio 2,8 oraz 2,4 l.

Za przeniesienie napędu w nowych ciągnikach odpowiada przekładnia dysponująca 8 przełożeniami do jazdy w przód oraz 2 do jazdy w tył. W sztandarowym modelu nowej rodziny ciągników, o oznaczeniu 6075 Heritage Pro jest montowana przekładnia Carraro 12/12.

- Znakiem szczególnym serii Heritage jest klasyczna stylistka, podkreślona przez całkowicie metalową konstrukcję znakomicie oddającą ducha tych ciągników. Heritage to maszyny wyróżniające się prostotą konstrukcji i obsługi oraz niskimi kosztami utrzymania i serwisu - mówi Andrzej Kublik, Prezes Zarządu Farmtrac.

Główną zaletą ciągników serii Heritage ma być przede wszystkim ich atrakcyjna cena.

- Jest to jedna z najciekawszych ofert na rynku, skierowana do rolników, którzy nie lubią przepłacać lub boją się ryzyka związanego z finansowaniem maszyn. Jesteśmy pewni wysokiej jakości ciągników Heritage dlatego udzielamy korzystnej gwarancji (24+12) miesięcy - podsumowuje Kublik.

Za podstawową wersję ciągnika Farmtrac Heritage o oznaczeniu 6050, trzeba będzie zapłacić 39,9 tys. zł (wszystkie kwoty netto). Za model o mocy 75 KM zapłacimy natomiast 79 tys. zł. Ciągniki w podstawowych wersjach są dostarczane wyłącznie z napędem na tylną oś i nie są wyposażane w kabinę. Kabina to dodatkowy koszt 9,5 tys. zł. Do wersji z napędem na 4 koła o oznaczeniu DT, w zależności od modelu należy dopłacić od 5 tys. zł.