Nowe produkty to efekt m.in. inwestycji w program badawczy oraz modernizację zakładów produkcyjnych w Polsce o wartości ponad 10 mln euro. Nowym maszynom towarzyszyła również prezentacja programu pozyskania nowych dealerów. Ambitny plan ma umożliwić poszerzenie istniejącej sieci ponad stu salonów dealerskich Farmtrac działających w Europie, a w konsekwencji osiągnięcie planowanego 10 proc. udziału w rynku traktorów o mocy poniżej 80KM na kontynencie europejskim.

- Farmtrac jest dobrze przygotowany do wejścia na rynek europejski z kompleksową ofertą, która zapewni rolnikom możliwość wyboru ciągnika dopasowanego do ich potrzeb - mówi Andrzej Kublik, dyrektor generalny Farmtrac.

- W Europie jest już dwudziestu producentów traktorów walczących o swoje miejsce na rynku, mamy więc świadomość wyzwania, które przed nami stoi - mówi Kublik. - Jednakże z naszych badań wynika, że jest na nim wciąż apetyt na dobrze wyposażony, prosty w obsłudze ciągnik, który gwarantuje jednocześnie niskie koszty użytkowania.

Linia traktorów Farmtrac, zaprojektowanych i wyprodukowanych w Mrągowie, powstaje w oparciu o komponenty pochodzące od renomowanych producentów. Silniki to produkt Perkins, przekładnie Carraro i ZF, systemy sterowania Bosch i innych czołowych dostawców i jest dostępna z szeroką gamą silników o mocach od 33 do 110KM.

- Jeśli chcieć by zbudować idealny ciągnik - to są właśnie podzespoły, których trzeba by użyć - objaśnia Kublik. - To dobrze znane marki, z którymi zarówno dealerzy, jak i rolnicy są świetnie zaznajomieni. Dzięki nim, nasze nowe projekty są tak użyteczne oraz niezawodne.

Z kolei nowa linia Heritage, o maksymalnej dostępnej mocy silnika 75KM, oferuje gamę klasycznych, prostych, lecz wydajnych ciągników pomocniczych. - To traktor, który zadowoli każdego pracującego w gospodarstwie rolnym mechanika: jest niezwykle oszczędny i ma trzyletnią gwarancję. Traktory z tej linii są przeznaczone przede wszystkim dla dużych gospodarstw używających traktorów o mocach powyżej 150KM, które potrzebują jednak mniejszego, bardziej zwrotnego traktora pomocniczego - tłumaczy Kublik. - Najbardziej rzucającą się w oczy zaletą linii Heritage są bardzo konkurencyjne ceny. Gdzie indziej można kupić nowy traktor o mocy 50KM za mniej niż 10.000 euro? Ceny europejskiej linii produktów są równie zachęcające: najprostsze konstrukcje są dostępne już za 15.000 euro, a najlepiej wyposażony, sztandarowy model 7110 DT (110KM) jest wyceniony na 40.000 euro.

Na targach Farmtrac pokazał 4 modele: Farmtrac Heritage 6075 DT, Heritage 6050, 7100 DT (zgodny z normą Euro IIIB) oraz wyposażony w ładowacz czołowy 675 DT.