Niemcy, co raczej nikogo nie powinno już dziwić,  są przewidywalni do bólu i na liście ocenionych 10 najlepszych marek sprzętu rolniczego zdecydowanie postawili na rodzimych producentów. Poniżej przedstawiamy najlepiej ocenione i lubiane firmy wg corocznego barometru wizerunku DLG (DLG-Imagebarometer).

Niezmiennie króluje Fendt – tak jak w 2018 r. tak i w poprzednim 2017 r. miejsce pierwsze. Tylko rolnicy z grupy wiekowej powyżej 50 lat uznali, że lepszą marką jest Claas.

Drugie miejsce na podium zajmuje wspomniany Claas. Tak było również w 2017 r.

Na ostatni wolny schodek na podium – przeskakując John Deere'a – wspięło się Amazone.

John Deere znalazł się tuż poza podium – na czwartym miejscu. Niemniej jednak marka cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników gospodarstw w przedziale 250-500 ha.

Pierwszą piątkę w zestawieniu DLG zamyka producent niebieskich maszyn z Alpen, czyli Lemken. Firma obroniła ranking z 2017 r.

Szósta pozycja to kolejny mocny gracz niemiecki – Horsch, który poprawił swoją pozycję w zestawieniu.

Kuhn, następny renomowany producent, ale renomy wystarczyło na zajęcie „tylko” miejsca nr 7.

Na kolejnej pozycji znalazł się Case IH ze stabilnym poparciem rolników, niezależnie od tego na jakim areale gospodarzą.

Dziewiąty zawodnik w peletonie to producent najmocniejszej sieczkarni samojezdnej na świecie, czyli firma Krone.

Najlepszą dziesiątkę barometru zadowolenia DLG zamyka Deutz-Fahr. Producent zaliczył jednak spory spadek. W roku 2017 był bowiem "szczęśliwą siódemką".