Z myślą o rynku europejskim seria została rozszerzona o nowy topowy model Ideal 10 o mocy maksymalnej 790 KM uzyskiwanej z silnika MAN o pojemności 16,2 l, spełniającego europejską normę Stage V. Ponadto seria kombajnów Fendt Ideal zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na całym świecie z IdealDrive – układem kierowniczym niewymagającym zastosowania... kierownicy.

Fendt Ideal 10 w tym roku po raz drugi będzie miał okazję zademonstrować swoje osiągi w Europie podczas nadchodzących żniw. W Brazylii został zaprezentowany na wystawie Agrishow w kwietniu bieżącego roku.

Ponadto najnowszy okręt żniwny ze stajni Fendta to jeszcze większa przepustowość. Wyposażony jest w nowy system oczyszczania i sprawdzoną technologię Dual Helix Deposition, znaną już z mniejszych modeli Fendt Ideal. To połączenia zwiększa przepustowość, zapewniając równocześnie najwyższą jakość ziarna przy jak najniższych jego stratach.

>> Pierwszy kombajn Fendt Ideal w Niemczech przekazany klientowi

Wraz z modelem Fendt Ideal 10 marka Fendt wprowadza pierwszy produkowany seryjnie kombajn zbożowy w Europie, który obsługiwany jest całkowicie bez użycia kierownicy.

>> Nowy Fendt 900 Vario. Co się zmieniło?

Dzięki układowi kierowniczemu IdealDrive sterowanie poruszaniem się maszyny odbywa się przy pomocy joysticka po lewej stronie, zaś funkcje obsługiwane przez joystick w podłokietniku po prawej stronie pozostają bez zmian. W celu ułatwienia dostępu do miejsca kierowcy lewy podłokietnik można złożyć.

Układ kierowniczy IdealDrive będzie dostępny wyłącznie w modelu Fendt Ideal. Zapewnia on najlepszą widoczność w trakcie koszenia oraz dojazdów. Ten wyjątkowy system jest zgodny ze wszystkimi europejskimi przepisami dotyczącymi pojazdów i wszystkimi przepisami kodeksu drogowego.

Model Fendt Ideal 10 będzie można zamawiać od lipca 2020 r., a dostępny będzie począwszy od sezonu żniwnego 2021.