Oprócz wymienionych dwóch serii opryskiwaczy samojezdnych Fendt Rogator 600 i 900 (oferowanych głównie w Ameryce Półnicnej) w ofercie niemieckiej marki są jeszcze opryskiwacze zaczepiane Fendt Rogator 300. Ich produkcja jednak zostanie zakończona w drugim kwartale 2022 r.

Decyzja taka została podjęta w ramach dostosowania się zielonej marki do nowej strategii Farmer First, co oznacza, że firma Fendt będzie w przyszłości jeszcze bardziej koncentrować się na wymaganiach profesjonalnych rolników we wszystkich regionach świata. Wspomniana strategia jest efektem badań zmieniającego się rynku i nadchodzących przepisów, które ograniczą stosowanie środków ochrony roślin w Europie.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

 – Aby w przyszłości zawsze móc oferować naszym klientom idealne rozwiązanie spełniające ich wymagania, zdecydowaliśmy się wstrzymać produkcję opryskiwaczy Fendt Rogator 300 w drugim kwartale 2022 r. – mówi Christoph Gröblinghoff, prezes AGCO/Fendt. – W przyszłości skoncentrujemy się na obszarze maszyn samojezdnych w celu ich dalszego rozwoju – dla efektywnej i jednocześnie bardziej zrównoważonej ochrony upraw – dodaje.

Szukasz maszyn rolniczych? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Przypomnijmy, że opryskiwacze zaczepiane Rogator 300, jeszcze wtedy pod wycofaną z Europy i Bliskiego Wschodu marką Challanger, zostały oficjalnie zaprezentowane podczas wystawy Agritechnica w 2015 roku. Dwa lata później zaczęto jej oferować pod marką Fendt.

Wszystkie wycofywane maszyny Fendt Rogator 300 będą miały zapewniony serwis oraz pełną dostępność części zamiennych.