Podpisana umowa obejmuje długoterminową dostawę silników Deutz AG montowanych w ciągnikach marki Fendt, a także współpracę badawczo-rozwojową w zakresie elektryfikacji maszyn oraz wykorzystania paliw alternatywnych. Strategiczna współpraca podpisana przez obie firmy przewiduje dostarczenie przez Deutz AG koncernowi AGCO silników o mocy poniżej 150 KM.

Jak podkreślają obie firmy, zawarty właśnie nowy i długoterminowy kontrakt AGCO i Deutz AG zapewni bezpieczeństwo produkcji oraz niezawodność dostaw silników i podzespołów na linie produkcyjne ciągników.

Silniki Deutz AG zawitają pod maski ciągników Fendt fot. archiwum
Silniki Deutz AG zawitają pod maski ciągników Fendt fot. archiwum

Jakie silniki Deutz AG w ciągnikach Fendt?

Umowa obejmuje dostawę silników o pojemności 6,1 i 4,1 l, które będą stosowane w niektórych seriach ciągników marki Fendt do mocy 150 KM. Współdziałanie obu marek oznacza przyszłą współpracę na rzecz rozwoju technologii przyszłości - podkreślają przedstawiciele obu firm.

- Pandemia i jej wpływ na globalny przepływ towarów i światowe łańcuchy dostaw wzmocniły znaczenie silnych i opartych na wzajemnej współpracy relacji z dostawcami. Deutz AG od lat jest zaufanym partnerem i zamierzamy nadal wzmacniać nasze wspólne relacje - powiedział Eric Hansotia, prezes i dyrektor generalny AGCO.

- Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyło nas AGCO, który od dziesięcioleci jest jednym z naszych najlepszych klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że teraz umownie zabezpieczamy wspólną, długoterminową przyszłość - powiedział Frank Hiller, dyrektor generalny Deutz AG.

Przypomnijmy, że w ciągniki Fendt serii 500, 700 i 800 są już wyposażone w silniki Deutz AG, jednak podpisana umowa dotycząca silników do 150 KM zapewne rozszerzy zastosowanie silników Deutz AG w innych seriach modelowych.