Nowy rozrzutnik obornika Ferti-Space Horizon był zaprezentowany w listopadzie ubiegłego roku, jednak dopiero teraz wchodzi do sprzedaży na polski rynek. Maszynę wyróżnia poziomy adapter ze stołem rozrzucającym, w którego skład wchodzą dwie tarcze o średnicy 1,04 m.

Głównym elementem mechanizmu rozrzucającego są dwa bębny o średnicy 600 mm i wspomniane wcześniej talerze. Zadaniem bębnów jest rozdrobnienie podawanego materiału. Następnie z wykorzystaniem tarcz z 6 łopatkami materiał jest równomiernie rozrzucany na pole.

- Ferti-Space Horizon to rozrzutnik przeznaczony dla firm usługowych i gospodarstw indywidualnych, w których oprócz obornika na polach stosuje się różnego rodzaju komposty, wytłoki czy pomiot kurzy. Maszyna dobrze radzi sobie również z wysiewem wapna - mówi Adam Chmurak, doradca techniczny z firmy Joskin

Rozrzutnik Ferti-Space Horizon dostępny jest w 7 wersjach z pojemnością skrzyni od 15,5 do 25,75 m³ . Maszyny dostępne są zarówno na podwoziu jednoosiowym, jak i w wersji tandem i tridem.