- Mamy już 50 lat doświadczenia w produkcji kombajnów na rynki europejskie i zagraniczne. Zainwestowaliśmy około 20 milionów euro w nasze fabryki, infrastrukturę i zapewnienie jakości - mówi Ralf Gaa, dyrektor fabryki John Deere w Zweibruecken w Niemczech.

- Jest to kolejny kamień milowy dla fabryki Zweibrücken. Możemy teraz całą gamę kombajnów John Deere serii W, T i S oznaczać Made in Germany. Rozpoczynając produkcję kombajnów serii S w Zweibrücken możemy jeszcze lepiej reagować na rosnący popyt na wysokowydajne kombajny rotorowe - dodaje Gaa.

Kombajny John Deere serii S to konstrukcje z rotorowym systemem omłotu ziarna. Seria S to największe kombajny amerykańskiego koncernu stworzone dla zapewnienia najwyższych wydajności.

Maszyny John Deere są wyposażone w zbiornik ziarna o pojemności do 14.100 litrów i mogą zebrać od 70 do 75 ton pszenicy lub 100 do 120 ton kukurydzy na godzinę. W Polsce ceniona jest szczególnie wydajność kombajnu.

- Prowadzę gospodarstwo o powierzchni 780 hektarów, w którym zajmuję się głównie produkcją roślinną. W roku 2013 zakupiłem nowy kombajn John Deere S680i. Największe korzyści z posiadania tego kombajnu to bardzo duża wydajność - kosiliśmy nim do 450 ton pszenicy dziennie, małe straty, bardzo mało uszkodzonych ziaren - mówi Konrad Pietrzak, rolnik z powiatu stargardzkiego.

W kombajnach John Deere z topowej serii S, użytkownicy zauważają również zalety elastycznego układu zarządzania resztkami pożniwnymi. Ważny jest tutaj m.in. rozdrabniacz.

- Moje gospodarstwo nie prowadzi hodowli, dlatego nie zależy nam na słomie. Rozdrabniacz robił pył ze słomy pszennej oraz rzepakowej - stwierdza Waldemar Kapelusz, właściciel kombajnu John Deere S680i.

Nowy, wszechstronny zespół żniwny 600X z możliwością wysunięcia listwy tnącej, stanowiący uzupełnienie gamy dotychczasowych zespołów żniwnych do kombajnów John Deere (w tym roku w Polsce jeszcze niedostępny).

Kombajny serii S oferowane są z wieloma inteligentnymi rozwiązaniami, między innymi z nową, interaktywną regulacją kombajnu (ICA). System ten oferuje operatorowi wybór kilku sposobów prowadzenia zbioru z pojedynczym lub wieloma celami optymalizacji. Efektem jego działania ma być minimalizacja strat oraz uzyskanie jak najwyższej jakości ziarna i słomy.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność floty maszyn, kombajny John Deere serii S można doposażyć w rozwiązania telematyki JDLink, układ synchronizacji maszyn MachineSync oraz układy prowadzenia satelitarnego AMS wspólnie stanowiące elementy strategii John Deere FarmSight. Rolnicy coraz częściej doceniają rozwiązania oferowane w tym zakresie.

- W kombajnie korzystamy również z systemu prowadzenia AMS, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ spowodował usprawnienie prac oraz duże oszczędności na paliwie - dodaje Konrad Pietrzak.

Ponadto możliwe jest już pobieranie i korzystanie z bezpłatnej aplikacji John Deere GoHarvest na urządzenia przenośne, jak telefony i tablety. Najnowsza wersja aplikacji pozwala operatorom łatwo optymalizować kombajn pracujący na polu i zawsze mieć pod ręką zalecane przez John Deere ustawienia.

Doskonałym ułatwieniem jest zdalny dostęp do monitora kombajnu (RDA), który umożliwia widok monitora maszyna na monitorze komputera w biurze właściciela lub Dealera John Deere. Funkcja ta zapewnia szybką pomoc w regulacji maszyny bez konieczności przyjazdu na pole.