Gamę produktów Fortis Box tworzą dwa modele o pojemności 200 i 400 l. Z założenia są to zbiorniki mobilne, które można łatwo załadować np. na skrzynię samochodu dostawczego czy przyczepę (kształt zbiornika umożliwia ładowanie widlakiem bez ryzyka zsunięcia zbiornika na boki).

Jak mówią przedstawiciele firmy Fortis, zbiorniki o pojemności 200 i 400 l w Polsce trafiają również jako elementy stacjonarne do najmniejszych gospodarstw. 

W standardowym wyposażeniu zbiorników jest pompa zasilana napięciem 12 V. Można więc ją podpiąć pod akumulator dowolnego pojazdu. Ponadto fabrycznym wyposażeniem jest pistolet automatyczny z 6-metrowym wężem oraz klapa zamykająca z dwoma zamkami.

W wersji podstawowej mniejszy ze zbiorników kosztuje 2990 zł netto. Zbiornik o pojemności 400 l jest natomiast droższy o około 700 zł.

Opcjonalnie do zbiorników może być dołożony licznik elektroniczny (650 zł), wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku (150 zł) oraz szekle ze stali cynkowanej umożliwiające zabezpieczenie zbiornika pasami (150 zł) np. przy jego przewożeniu na przyczepie.