Celem imprezy była pokazanie maszyn które w praktyce ogrodniczej są jeszcze rzadko używane.

Stałym elementem tego typu imprez jest prezentacja ciągników.  Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się Farmtrac Escort 550 DT o mocy 48 KM,  przeznaczony z do średnich i małych gospodarstw. Jest to stosunkowa nowa oferta polskiego producenta ciągników z Mrągowa, ciągnik z przednim napędem bez kabiny kosztuje około 65 tys. brutto. Istnieje możliwość zamówienia również kabiny za ok. 8 tys.zł brutto.

Można też było obejrzeć koreańskie ciągniki sadownicze TYM budowane ze sprawdzonych podzespołach innych, znanych producentów ciągników.

Spośród innych nowości, dużym zainteresowaniem cieszyła się kosiarka sadownicza firmy Hermes z regulowaną szerokością koszenia. Koszt takiej maszyny to około 30 tys. zł.  Wystawcy prezentowali też platformy sadownicze jednoosiowe, tandemy, oraz samobieżne.

W trakcie wystawy odbył się pokaz opryskiwaczy sadowniczych marki ZUPAM oraz IDEAL. Największe zaciekawienie wzbudził  model IDEAL Perfection który wyróżnia się przystawką wentylatorową z dwoma śmigłami obracającymi się w przeciwnych kierunkach. Rozwiązanie takie pozwoliło producentowi osiągnąć wydajność wentylatora na poziomie 65 000 m3 przy małym zapotrzebowaniu na moc ciągnika które wynosi 39,5 kW. Przystawka wentylatorowa opryskiwacza Perfection została specjalnie zaprojektowana w celu symetrycznego rozprowadzenia strumienia powietrza na obie strony co przy dużym wydatku wentylatora powoduje, że ilość cieczy użytkowej została zmniejszona do mniej niż 300 l/ha.