Na stanowisku o powierzchni 400 m² zwiedzający będą mogli zapoznać się nie tylko z nowościami w postaci maszyn ale także nowymi usługami jak chociażby: ofertą firmy w zakresie portalu internetowego dla klientów myGrimme, portalu maszyn używanych z funkcją maklerską, obszernymi pakietami serwisowymi dla kombajnów samojezdnych i wieloma innymi nowościami.

 Nowe kombajny

 Pierwszym z nich jest flagowy czterorzędowy Ventor 4150 o mocy 530 koni z wielkogabarytowym zbiornikiem mieszczącym 15 ton. Kombajn bazuje na sprawdzonym z serii SE systemie pracy łączącemu wyorywanie z roli, odsiewanie, przenoszenie w górę i oddzielanie łęcin. Maszyna została wyposażona w przydatne funkcje takie jak: chroniącego podłoże trybu jazdy "psi chód", terminal CCI 1200 z nowym interfejsem użytkownika GDI czy automatyczną regulację prędkości obrotowej taśm Speedtronic.

 Drugą z nowości jest czterorzędowy samojezdny kombajn Varitron 470 Terra Trac, który zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w nowej wersji Platinum. Varitron wyróżnia się takimi cechami jak: opatentowany 7-tonowy zbiornik NonstopBunker, największa różnorodność separatorów na rynku, chroniące glebę podwozie gąsienicowe, bardzo dobra widoczność na zespół wyorujący, koncepcja obsługi ErgoDrive i świetna zwrotność.

 Dwurzędowy kombajn Evo 290 – kolejna z nowości z 9-tonowym zbiornikiem i chroniącym podłoże podwoziem trójkołowym TriSys to najwydajniejszy kombajn w tym segmencie na rynku. Napęd VarioDrive pozwala na płynne ustawienie prędkości taśm odsiewających. Funkcja MemoryControl umożliwia przy wszystkich wymienionych kombajnach zapis faworyzowanych parametrów i ich uruchomienie w razie potrzeby.

 Czwartą zaprezentowaną maszyną będzie jednorzędowy kombajn SE 140 (z 4-tonowym zbiornikiem), dopuszczonym do ruchu z prędkością 40 km/h! To propozycja dla mniejszych producentów poszukujących wydajnego kombajnu z możliwością szybkiego przemieszczania się pomiędzy polami.

 Pozostałe nowości

 W ramach wystawy specjalnej organizowanej przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), dotyczącej alternatywnych sposobów odchwaszczania, Grimme przedstawi dwurzędowy obsypnik bierny GH-OEKO. Obsypnik jest wyposażony w noże osadzone na równoległoboku, które ścinają chwasty na skarpach redliny. Dołączony w następnej kolejności formowacz rzędów formuje równomiernie redlinę.

 W segmencie sadzarek przedstawiona będzie 8-rzędowa, składana sadzarka GL 860 Compacta z 6-tonowym zbiornikiem. Będzie można także obejrzeć polową stację doczyszczająco-przeładunkową CleanLoader, która dzięki wydajności 120 ton na godzinę znaczne zwiększa efektywność prac logistycznych.