Z końcem 2017 r. firma AGCO zakończyła wieloletnią współpracę z firmą Korbanek – dystrybutorem maszyn Fendt i Massey Ferguson w Polsce. Stworzenie własnych struktur dystrybucji maszyn AGCO to wynik większego zainteresowania koncernu polskim rynkiem. Najważniejszym elementem strategii jest zbudowanie w pełni funkcjonalnej sieci dealerskiej obsługującej cały kraj i wprowadzanie wielu nowych, niedostępnych dotychczas u nas programów i standardów.

W drugiej połowie 2017 r. AGCO rozpoczęło proces tworzenia dwóch kanałów dystrybucji: dealerzy marki Valtra i Fendt działają w jednym kanale, drugi dedykowany jest wyłącznie marce Massey Ferguson.

- Założeniem AGCO jest kontynuacja procesu wdrażania globalnej strategii w zakresie rozbudowy i rozwoju sieci dealerskiej oraz uzyskanie pełnego pokrycia rynku do końca 2018 r. - powiedziała Maja Działoszyńska, menadżer ds. rozwoju sieci dealerskiej AGCO w Polsce, podczas konferencji prasowej na targach Agrotech 2018.

W chwili obecnej (stan na 16 marca 2018 r.) sieć dealerska Massey Fergusona liczy 16 punktów. Spośród 24 dealerów marki Valtra, 13 ma także pod swoimi skrzydłami produkty marki Fendt.

- Tą ilością dealerów i tym wyspecjalizowanym zespołem, który mamy obecnie do dyspozycji w naszych strukturach i strukturach dealerów, jesteśmy w stanie obsługiwać rynek i zapewnić pełną obsługę zarówno jeśli chodzi o ofertę produktów, jak i działania serwisowe i pogwarancyjne -. Jednocześnie Działoszyńska zaznaczyła, że proces rozwoju sieci dealerskiej AGCO jest ciągle w toku, a informacje o zmianach będą podawane na bieżąco za pośrednictwem mediów i strony internetowej AGCO.

Efektem budowy nowej sieci dystrybucji są również zmiany w strukturze organizacyjnej AGCO Polska. Dotychczasowy zespół zajmujący się głównie produktami Valtry rozrósł się z 19 do 60 osób. Osobą odpowiedzialną za markę Valtra w Polsce pozostaje Bogdan Rachwał. Za Massey Fergusona odpowiada Przemysław Jocz, a menadżerem marki Fendt jest Paweł Olech. Osobą kierującą serwisem i obsługą posprzedażową jest Michał Dejneka.