Nowa seria kosiarek dyskowych GMD 10 obejmuje 4 modele maszyn o szerokości: 1,6, 2,0, 2,4 oraz 2,8 m. Kosiarki zastępują dość popularną na polskim rynku, gamę maszyn o oznaczeniu GMD Select.

Kosiarki GMD 10 są wyposażone w belkę tnącą serii 100, z zabezpieczeniem ProtectaDrive oraz demontowanymi modułami dysków. Zabezpieczenie ProtectaDrive chroni przekładnię zębatą przed uszkodzeniem, przy uderzeniu w kamień lub inną przeszkodę. W rozwiązaniu tym oś napędowa dysku posiada specjalne przewężenie, które umożliwia jej ścięcie przy natrafieniu na przeszkodę.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Kuhn, belka serii 100 montowana w kosiarkach GMD 10 oraz GMD 100 nie tnie wtórnie pokosu i nie rozdrabnia ciętej masy. Dodatkowo, dzięki zbieżnym obrotom dysków i wygiętym nożom, ścięta masa cechuje się wysoką czystością.

Kosiarki GMD 10 i 100 są wyposażone w układ kopiowania terenu pozwalający na ich wychylenie pod kątem 35° w górę i do 25° w dół (w zależności od modelu). Tak duży zakres pracy zapewnia możliwość koszenia wzniesień i rowów.

W kosiarkach Kuhn GMD 10 w standardzie zastosowano system szybkiej wymiany noży Fast-Fit oraz siłownik hydrauliczny umożliwiający podnoszenie zespołu koszącego do transportu.

Najmniejszy model kosiarki dyskowej Kuhn o oznaczeniu GMD 16 (1,6 m) cechuje się masą 420 kg i zapotrzebowaniem na moc 28 KM. Za podstawową wersję tej kosiarki zapłacimy obecnie 17,5 tys. zł netto.