Tak duża liczba zamówień na kombajny marki Gomselmash oznacza, że z taśmy produkcyjnej musi zjeżdżać co najmniej 12 maszyn dziennie. Według przedstawicieli fabryki taki pozytywny stan rzeczy wynika z bogatej i regularnie modernizowanej oferty oraz szerokim możliwościom konfiguracji – w ofercie są m.in. kombajny zasilane gazem CNG .

Wzrosty na wszystkich rynkach

Dwie trzecie okrętów żniwnych marki Gomselmash trafia na eksport, a największymi odbiorcami są tradycyjnie Rosja i Kazachstan, ale też Niemcy i Francja. Białorusini jednak nie zachowują się biernie i cały czas poszukują nowych rynków zbytu. Przykładowo w tym roku Gomselmash wysłał już  partię 40 kombajnów do Zimbabwe, a kolejna jest w przygotowaniu.

– Popyt wzrósł na wszystkich rynkach. Jeśli będzie jednak tak dalej, może pojawić się jeden problem z terminową produkcją zamówionych maszyn – tak całą sytuację podsumował Alexander Konopatsky, zastępca dyrektora generalnego w Gomselmash.

Tak więc widać z powyższego, że kłopot bogactwa nie zawsze musi oznaczać pełnię szczęścia. Plany białoruskiego producenta zakładają, że popyt w kolejnym roku nie ulegnie obniżeniu.

W naszym kraju kombajny Gomselmash sprzedaje firma Agromilka.