Przednią część agregatu stanowi typowa brona talerzowa System Shark z talerzami o średnicy 560 mm. Z tyłu natomiast zamontowano wał oponowy, z kołami o średnicy 770 mm i szerokości 336 mm. Każde z kół wału jest montowane na oddzielnej piaście. Koła są umieszczone po dwa na jednym mocowaniu.

Agregat Shop jest w standardzie wyposażony w hydropak, umożliwiający połączenie go z siewnikim. W takiej konfiguracji zestaw staje się długi i ciężki. Aby temu zaradzić, w agregacie znajdziemy dyszel zaczepiany do zaczepu brony talerzowej, a całość może być wydźwignięta i transportowana na wale oponowym.

Do wydźwigu służą siłowniki hydrauliczne, którymi jednocześnie ustawia się głębokość pracy. Aby po każdorazowym opuszczeniu agregatu precyzyjnie ustawić głębokość pracy, na tłoczyskach siłowników zakładane są klipsy dystansowe.

Główną zaletą maszyny półzawieszanej z wałem oponowym jest niskie zapotrzebowanie mocy. Brak potrzeby wydźwigu ciężkiego agregatu sprawia że ciągnik jest odciążony. Producent zapewnia, że w przypadku wersji 3 m wystarczy już traktor o mocy 110 KM.

Agregat Grano System Shop jest oferowany w szerokościach roboczych od 2,5 do 4 m (wyłącznie na ramie sztywnej).

Zobacz również

Pozytywne pierwsze wrażenie - gruber Grano System Shark 3.0