Opracowany obciążnik jest wyposażony w dwa trójpunktowe układy zawieszenia. Jeden przeznaczony do agregowania go z ciągnikiem, drugi zaś do podczepiania maszyn towarzyszących. Dodatkowo obciążnik jest zaopatrzony w specjalne przedłużki węży hydraulicznych, pneumatycznych oraz układu elektrycznego, przez co dobrze sprawdza się nawet w przypadku współpracy ciągnika z maszynami aktywnymi.

Zaprezentowany na stoisku Grasdorf Koła Polska obciążnik ma masę 1760 kg.W praktyce poprzez jego zamocowanie na hakach TUZ (efekt dźwigni ze względu na jego zainstalowanie w pewnej odległości za osią) możemy osiągnąć dociążenie tylnej osi na poziomie około 2600 kg. Jak gwarantuje producent w pracy maszynami półzawieszanymi możemy w ten sposób zwiększyć wydajność agregatu o 1 hektar na godzinę.

Rozwiązanie prezentowane na Agro Show udowadnia, że obciążniki na tylne koła maszyny to nie jedyny sposób na dociążenie ciągnika, a co za tym idzie zwiększenie siły jego uciągu. Wkrótce producent przewiduje również prezentację obciążników wyposażonych w otwór pozwalający na współpracę z maszynami aktywnymi napędzanymi WOM.