Nowa kopaczka oznaczona symbolem WV znajduje zastosowanie w technologii dwufazowego zbioru warzyw. Jest szczególnie dedykowana do zbioru cebuli.   Maszyna wejdzie do produkcji seryjnej w przyszłym sezonie. Będzie dostępna z lemieszem o szerokości 140, 165 lub 180 cm. 

Maszyna jest wyposażona w tzw. "kwadrat kopiący", który delikatnie obchodzi się z warzywami podczas zbioru. Bardzo delikatnie umieszcza je także na pierwszą taśmę odsiewającą. Na uwrociach zabezpiecza także plon znajdujący się na taśmie przed stoczeniem na glebę. Obie taśmy można wyposażyć w wytrząsacz napędzany hydraulicznie lub mechanicznie. Za taśmami znajdują się ekrany, dzięki którym można układać zbierany plon w wał o odpowiednim kształcie i szerokości, Wszystko po to by późniejszy zbiór zbieraczem przebiegał sprawniej. 

Aby ułatwić późniejszy zbiór i ograniczyć ilość ziemi pobieranej razem z plonem  podczas pracy zbieracza, Grimme wyposażyło kopaczkę w wałek ubijający glebę podczas kopania. Składa się on z wałka o szerokości maszyny, który wyposażony jest w dwa koła podporowe ze sprężynami. Całość jest połączona tandemowym systemem zawieszenia co powoduje, że nacisk na wałek dogniatający jest stały niezależnie od warunków polowych. Cały system służy jednocześnie do ustalania głębokości kopania. Ubita gleba, na którą spada wykopany plon powoduje, że zbierany materiał łatwiej przesycha. 

Wałek ugniatający pulchną glebę pod kopaczką ułatwia obsychanie zbieranych plonów.
Wałek ugniatający pulchną glebę pod kopaczką ułatwia obsychanie zbieranych plonów.