- Model FD2 FlexDraper ma sprawić by nasze kombajny mogły więcej. Miały więcej wydajności, więcej elastyczności i więcej szybkości. — powiedział Curtis Hillen, kierownik ds. marketingu kombajnów w New Holland Agriculture North America.

Firma New Holland Agriculture ogłosiła współpracę z MacDon Industries w grudniu 2021 r. i heder FD2 FlexDraper jest jednym z pierwszych oficjalnych produktów sygnowanych logotypami obu firm. Do tej pory hedery MacDon często adaptowano do sprzedawanych kombajnów marki koncernu CNH. Maszyna z hederem z Kanady pobiła w Rumunii Rekord Guinnessa zbioru pszenicy w ciągu 8h.

Szybkość i wydajność są najważniejsze

Heder FD2 FlexDraper ma iście amerykańską wielkość i jest dostępny w szerokościach do 50 stóp (15,24 m). Wszystkie modele FD2 FlexDraper są wyposażone w system Clean Sweep Crop Keeper System, który utrzymuje plon we właściwym kierunku za pomocą ustawionych pod kątem palców i zębów nagarniacza, łopatek przedniej osłony plonów nagarniacza, deflektorów przedniej osłony plonów i wewnętrznych palców deflektora plonów.

FD2 FlexDraper dzięki ContourMax Contour Wheels zapewnia stałą wysokość ścierniska, niezależnie od wysokości koszenia. Heder wyposażono również w system szybkiego cięcia MacDon ClearCut, który wykorzystuje nowe sekcje noży, dwie nowe opcje osłon i ulepszony system napędu noża. W efekcie przyspieszono o 30 proc. prędkość w stosunku do poprzedniego modelu FD1.