Kanadyjska firma na swojego partnera wybrała holenderskie przedsiębiorstwo Broekman Logistics mające swoją siedzibę w Rotterdamie. Dokument o współpracy został podpisany pod koniec lipca. Decyzja o nawiązaniu współpracy została podyktowana dużym popytem na kanadyjskie hedery w Europie, a na wybór partnera strategicznego miały duży wpływ względy logistyczne, a Rotterdam to przecież najważniejszy port morski w Europie.

Kanadyjski producent hederów MacDon oficjalnie wchodzi na europejskie rynki

Oprócz montażu przystawek żniwnych podpisana umowa obejmuje również współpracę z Holendrami w celu stworzenia magazynu centralnego i dystrybucji maszyn MacDon na kontynencie europejskim.

W Europie Zachodniej i Środkowej sprzedawane są głównie hedery z serii Draper i FlexDraper o szerokościach do 13,7 m i wyposażonych w taśmy podające ścięty materiał. W Europie Wschodniej (Rosja, Ukraina) MacDon sprzedaje również pokosówki samojezdne oraz kosiarki. Sprzedaż pokosówek w naszej części kontynentu nie wchodzi raczej w rachubę. Powodem może być mała popularność dwu-fazowego zbioru zbóż oraz szerokość transportowa tych maszyn, która przekracza grubo ponad 3 metry. W większości krajów Europy Zachodniej szerokość transportowa maszyn rolniczych nie może przekraczać 3 m.

MacDon z siedzibą w Winnipeg, Manitoba to innowacyjna firma o prawie 70-letniej historii. Zajmuje się produkcją hederów żniwnych, pokosówek oraz kosiarek zaczepianych. Po wejściu na rynek europejski jej produkty sprzedawane są na całym świecie. Firma posiada swoje swoich przedstawicielstwa w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii, Rosji, Brazylii oraz Niemczech.

Broekman Logistics natomiast zostało założone w 1960 r. i dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki wykorzystując transport morski, drogowy, kolejowym, lotniczy i multimodalny. Swoje oddziały i centra logistyczne posiada w Holandii, Belgii, Czechach, Polsce, Indiach, Singapurze i Chinach. Zatrudnia około 800 pracowników.