W założeniach przy konstruowaniu HIT 10.11 T było otrzymanie przetrząsacza o dużej szerokości i jakości pracy – 10,6 m, ale jednocześnie przy zachowaniu dobrego kopiowania terenu aby jak najmniej zanieczyszczać paszę.

Przetrząsacz jest urządzeniem ciągnionym z uniwersalnym dyszlem do zawieszenie górnego lub dolnego oraz potężną ramą jezdną z własnym podwoziem. Własne podwozie pozostaje na ziemi zarówno podczas pracy, na uwrociu, jak i podczas transportu. W przeciwieństwie do innych koncepcji przetrząsania ta maszyna ma następujące zalety:

  • podczas przetrząsania maszyna nie jest dodatkowo obciążona przez złożone nad nią podwozie
  • podwozie HIT 10.11 T umożliwia perfekcyjna pozycję na uwrociach
  • duże opony i wielkowymiarowa rama gwarantują spokojna pracę w każdej sytuacji. Podwozie przejmuje funkcje kół kopiujących dla wszystkich 10 karuzeli zapewniając w ten sposób optymalne kopiowanie nierówności terenu.

Podczas transportu maszyna ma szerokość mniejszą niż 3 m i jest stabilna przy szybkich przejazdach. Boczna osłona składa się automatycznie w gorę i zapewnia bezpieczny transport. Obydwa koła podwozia służą jednocześnie jako „ponadwymiarowe“ koła kopiujące, które gwarantują najlepsze kopiowanie nierówności terenu i ochronę darni.

Jedyny w swoim rodzaju jest system podnoszenia karuzeli Liftmatic plus na uwrociach: przez podwójny siłownik karuzele są najpierw ustawianie przez specjalną prowadnice w pozycji poziomej, a następnie podnoszone w górę. To inteligentne, hydrauliczne sterowanie podnoszeniem zapobiega bardzo częstej kolizji palców z ziemią.

Podnoszenie na uwrociach tworzy duży prześwit między maszyna i ziemia, co sprawie, że można zdecydowanie lepiej manewrować zgrabiarką. Ta zaleta nie oznacza tylko lepszego komfortu obsługi i jazdy, lecz również skutkuje elastycznością zastosowania przetrząsacza na polu. Wysokość roboczą zgrabiarki można regulować bezstopniowo przy pomocy śruby rzymskiej.

Karuzele Dynatec są przymocowane do segmentu przy pomocy sześciu śrub. Na uwagę zasługuje tu fakt, że wszystkie karuzele zamontowane na maszynie są takie same. W przetrząsaczu wykorzystano element nośny jako dodatkowy stabilizator chroniący maszynę. Stale smarowane przeguby pojedyncze i podwójne przenoszą płynnie i spokojnie napęd na przekładnie karuzeli. Zewnętrzne karuzele dzięki przekładni Power można wychylić o 180°. Do przetrząsania granicznego opcjonalnie dwie karuzele mogą być wychylane po jednej stronie maszyny hydraulicznie w tył.