HorschConnect to nowa rodzina produktów w dziedzinie łączności bezprzewodowej i cyfryzacji maszyn rolniczych. Obejmuje wszystkie zmiany i funkcje związane z cyfryzacją maszyn Horsch i ich systemów, takie jak aplikacja MobileControl, która umożliwia sterowanie maszynami za pomocą smartfona, lub portal HorschConnect Telematics do rejestracji danych telemetrycznych. W ten sposób można uprościć procesy podejmowania decyzji o sposobie pracy maszyny i zoptymalizować przepływ informacji. Celem jest zatem jak najefektywniejsza wymiana danych między maszyną a rolnikiem, serwisem lub dealerem oraz pełniejszy kontakt odnośnie pracy maszyny Horsch.

Szukasz maszyn rolniczych? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Za pomocą HorschConnect rolnik może przeglądać efekty pracy swojej maszyny na bieżąco i informacje historyczne, takie jak prędkość robocza lub dawka nawożenia. Wszystko w przyjaznym dla użytkownika środowisku – na smartfonie, tablecie lub komputerze.

Powiadomienia push o różnych zdarzeniach na maszynie pomagają zoptymalizować procesy i zwiększyć wydajność – jednym z wielu przykładów jest np. kalkulacja pozostałej ilości ziarna lub nawozu w zbiorniku. Ponadto zdalna diagnostyka i komunikaty o błędach umożliwiają proaktywną i jeszcze bardziej ukierunkowaną obsługę maszyn.

Świat aplikacji umożliwia jeszcze bardziej intuicyjną i komfortową pracę z maszynami Horsch. Tutaj wybrane funkcje maszyny mogą być wykonywane i sterowane za pomocą smartfona. Przykładowo operator lub osoba nadzorująca może intuicyjnie i szybko skalibrować siewnik za pomocą aplikacji, wprowadzić wartości, aby możliwie szybko rozpocząć pracę. Ponadto w aplikacji znajdują się wszystkie informacje o maszynie.

Rozwiązanie sprzętowe SmartCan łączy maszynę z Internetem lub bezpośrednio smartfonem za pomocą zintegrowanego modemu WiFi i GPS. Zintegrowana karta pamięci zapewnia dodatkową kopię zapasową danych, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej. Horsch oferuje kompleksowy system dla wszystkich maszyn rolniczych – od siewu i ochrony roślin po siewniki punktowe Maestro – i tym samym robi decydujący krok w kierunku cyfryzacji, ułatwiając pracę w rolnictwie i automatyzując procesy.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, aby zaoferować rolnikom jak najlepsze korzyści, HorschConnect będzie w przyszłości kompatybilny również z innymi, zewnętrznymi systemami. Oznacza to, że nie jest poszukiwane izolowane rozwiązanie, ale tworzona jest kompatybilność i łączność z innymi systemami, zwłaszcza w odniesieniu do telemetrii.