Obie maszyny wykonywały pokazy z rzeczywistą uprawą i siewem w kilkunastu dużych gospodarstwach w całym kraju. Serto 12 SC podczas siewu rzepaku pracował z prędkością od 11 do 16 km/h zależnie od warunków. Dzięki temu możliwe było osiągnięcie wydajności powierzchniowej powyżej 10 ha/h.

Z kolei 12 metrowy agregat Cruiser wykorzystywany było zarówno do płytkiej uprawy przedsiewnej na głębokość do 7,5 cm, jak też do głębszej nawet do 15 cm. Przy płytkiej uprawie prędkość robocza zestawu Claas Xerion 5000 i Cruiser 12 XL wynosiła ponad 12 km/h. Ta prędkość przekładała się na wydajność powierzchniową rzędu od 12 do 14 ha/h.

Agregat Cruiser 12 XL ma zastosowanie w płytkiej i średnio głębokiej uprawie gleby do 15 cm. Konstrukcja 6-belkowa zapewnia bardzo intensywne mieszanie i rozprowadzanie resztek pożniwnych. Decyduje o tym długi czas w którym gleba przebywa w obrębie elementów roboczych agregatu. Cruiser wyposażony jest w opracowane przez firmę Horsch zęby sprężynowe o wstępnej sile wyzwalającej 150 kg i skoku 20 cm. Do zębów dostępne są redlice HM o szerokości 5 cm, 8 cm lub 10 cm.

Dodatkowo do bardzo płytkiej całopowierzchniowej uprawy Horsch oferuje do tego agregatu redlicę skrzydełkową, tzw. gęsiostopkę o szerokości 20 cm. Bardzo prosta regulacja głębokości roboczej wymaga tylko zmiany liczby klipsów przy przednich kołach podporowych, w wersji z manualną regulacją. W wersji hydraulicznej regulacja odbywa się bez wysiadania z kabiny ciągnika. Utrzymywanie głębokości odbywa się przy pomocy przednich kół podporowych i wału połączonych belką w układzie kinematyki. Dzięki temu zmiana głębokości na przednich kołach podporowych jest przenoszona bezpośrednio i precyzyjnie na położenie wału dogniatającego a agregat pozostaje wypoziomowany. Za sekcją zębów pole wyrównuje i dogniata podwójny wał RollPack o średnicy 55 cm i wadze ok. 130 kg/m szerokości.

Jeśli zaś chodzi o siewnik Serto 12 SC o szerokości 12 m to ma on zbiornik podwójny o pojemności 6 tys. l dzielony w stosunku 60:40 (3,6 tys. l z przodu i 2,4 l z tyłu). Obydwa dozowniki dozują do wspólnego układu pneumatycznego. Możliwe jest niezależne dozowanie 2 komponentów lub 3 komponentów, jeśli siewnik będzie wyposażony w opcjonalny zespół do wysiewu mikrogranulatu. Dzięki temu Serto, jak zapewnia producent sprawdza się w wysiewie mieszanek lub plonu głównego z poplonem.

Jedynym elementem roboczym siewnika Serto obok redlic wysiewających jest wał oponowy, na którym porusza się siewnik zarówno podczas siewu jak i na uwrociach. Wał oponowy ma rozmiar opon 7.50-15 AS. Jego zadaniem jest wyrównanie i zagęszczenie pola, a przez to jego ujednorodnienie przed redlicą siewną PowerDisc. Redlice zawieszone są na równoległoboku. Zaletą takiego rozwiązania jest przenoszenie poprzez górny łącznik obciążenia na redlicę. Taka budowa redlicy przekłada się na precyzyjny siew, bez konieczności doregulowywania na polu w zależności od warunków. Regulacji głębokości siewu dokonuje się bardzo prosto za pomocą klipsów dystansowych, umieszczonych na tłoczyskach siłowników regulujących głębokości robocze. W siewniku Serto 12 S.C. jest także standardowo możliwość bezstopniowej regulacji hydraulicznej nacisku redlic siewnych. Siłownik hydrauliczny umożliwia obrót zawieszenia, a zmiana położenia belki siewnej umożliwia uzyskanie nawet do 150 kg nacisku!