Wyremontowany Ursus C-328 z początku lat 60., własnoręcznie zbudowana przyczepa kempingowa i uśmiechnięty kierowca. Od dwóch lat wesoły i pyrkający dźwiękami polskiego silnika S-312 zestaw powodował, że czas pandemii stał się nieco weselszy.

Witold Zygarlicki z Kobierzyc, bardziej znany jako Witek Obieżyświat, przejechał w 2020 i 2021 r. Polskę wzdłuż i wszerz. Wszystko zaczęło się od charytatywnego Rajdu Koguta organizowanego przez Muzeum Motoryzacji Wena z Oławy. Impreza zakończyła się wówczas w Zakopanem, ale Witek postanowił jechać dalej.

Doba w traktorze

W tym roku Witek Obieżyświat postanowił pobić rekord polski w dystansie przejechanym na traktorze w ciągu jednej doby.

- W tym roku podczas Rajdu Koguta postanowiłem, że dokonam jeszcze więcej niż dotychczas. W drodze do Giżycka zamierzam ustanowić rekord Polski w dystansie pokonanym traktorem w ciągu nieprzerwanej doby. Co ciekawe, jest to nowa kategoria, której nikt nigdy wcześniej nie próbował! Możliwość ustanowienia rekordu pozwala mi wyznaczyć nowe cele, zaznać niesamowitych doświadczeń i spełnić swoje marzenia. Podczas swojej drogi będę wiózł palmę, którą wspólnie zasadzimy na mecie rajdu.

Ciekawe ile kilometrów uda się pokonać w ciągu 24h? fot. FB Witek Obieżyświat
Ciekawe ile kilometrów uda się pokonać w ciągu 24h? fot. FB Witek Obieżyświat

Niestrudzony kierowca Ursusa w trakcie ustanawiania rekordu będzie prowadził 24 – godzinnego live’a, na którym każdy będzie mógł śledzić zmagania na trasie.

Po drodze Witek i jego maszyna będą zatrzymywać się na tzw. pit-stopach, na których będzie można się z nim spotkać.

Plan wygląda następująco: start odbędzie się razem z innymi uczestnikami Rajdu Koguta w Oławie, 16 czerwca o godz. 10:00 na parkingu Studia Reklamy Wena. Pierwszy pit-stop planowany jest w Kępnie około godz. 13.30. Tam odbędzie się szybki serwis i tankowanie. Następny przystanek nastąpi  dopiero w Uniejowie około godz. 19.30. Metę zaplanowano w Ciechanowie, 17 czerwca około godziny 10.00. Podróżnik zaprasza do kibicowania.