Za wykopanie buraków z powierzchni jednego hektara należy zapłacić w tym roku z reguły od ok. 750 do 900 zł netto, chociaż można spotkać się z cenami na poziomie nawet poniżej 700 zł netto. Różnice w cenach usług zależą od kilku czynników: po pierwsze od maszyn, jakimi są one wykonywane; taniej usługi wykonywane są zwykle starszymi maszynami. Drugim czynnikiem kształtującym cenę jest powierzchnia uprawy - im większa, tym szerszy wachlarz możliwości negocjacji. Należy również wziąć pod uwagę warunki glebowe - w trudnych, bardzo wilgotnych warunkach należy liczyć się ze spadkiem wydajności i wzrostem ceny. 

Ceny usługi odwozu korzeni kształtują się w przedziale od 100 do 150 zł/ha. Nie jest to jednak regułą, ponieważ w przypadku dużych powierzchni mogą być one znacznie zmniejszone, a niekiedy usługodawcy proponują je wręcz gratis.

Zatem mimo wzrostu cen na rynku usług maszynami rolniczymi (przede wszystkim ze względu na wzrost cen oleju napędowego), ceny usług związanych ze zbiorem buraków cukrowych w stosunku do zeszłego roku pozostają bez większych zmian.  

Przy wyborze firmy wykonującej usługi warto wziąć pod uwagę to, jakim sprzętem dysponuje. Zwykle nowe maszyny oferują większą precyzję zbioru, zatem różnica w cenie usługi wykonanej zużytym, przestarzałym sprzętem a nowoczesnymi, precyzyjnymi kombajnami może być zrekompensowana z nawiązką na korzyść tych drugich właśnie poprzez wysoką jakość zbioru. Nie bez znaczenia jest tu oczywiście czynnik ludzki – w dużej mierze jakość ta będzie zależała od operatora i od tego, jak ustawi parametry pracy poszczególnych podzespołów kombajnu.