Nowa prasa balotów okrągłych IMPRESS wprowadza nowe standardy w technice prasowania. Precyzja połączona z wydajnością daje najlepsze efekty pracy. Ta podstawowa zasada znalazła zastosowanie w nowej prasie rolującej Pöttinger IMPRESS. Pod pojęciem IMPRESS kryje się prasa stałokomorowa, prasa zmiennokomorowa i kombinacja z owijarką, w każdym wariancie w wersji MASTER i PRO.

Nowa technologia LIFTUP umożliwia naturalny przepływ prasowanego materiału, tzn. że pasza może wpływać do komory prasowania równolegle/ stycznie (pod optymalnym kątem). W efekcie prasa ma większą zdolność przyjmowania masy i przez to większą przepustowość, przy jednocześnie małej stracie owijanego materiału. Komora prasowania jest w ten sposób wypełniona równomiernie i na całej przestrzeni. Takie rozwiązanie z jednej strony mocno redukuje jazdę lewo/prawo, aby uzyskać dobrze uformowany balot, z drugiej zaś proces formowania w każdych warunkach pracy od samego początku jest optymalny. Prosto i skutecznie. Niezależnie od tego, czy jest mokro czy sucho, czy prasa jest używana do prasowania słomy, siana czy też do kiszonki - wystarczy jedna maszyna na każde warunki pracy.

Krótko tnąca belka nożowa "FLEXCUT 32" IMPRESS oferuje do 32 obracalnych noży TWINBLADE oraz sprawdzone indywidualne zabezpieczenie każdego z noży: teoretyczna długość cięcia wynosi 36 mm na całej szerokości. To jedyne takie rozwiązanie na runku. Przy pomocy opatentowanego systemu uruchamiania grupy noży można wybrać żądaną ilość noży jaka ma być użyta w pracy. Noże ślepe nie są już potrzebne, bo wolna przestrzeń jest wypełniona przez noże, które w danym momencie nie są używane. Krótsze cięcie umożliwia większe zagęszczenie prasowanego materiału i przez to większą masę balotu (kiszonki, siana, słomy). To wpływa na zmniejszenie kosztów transportu, jak również kosztów przechowywania - mniejsza powierzchnia przechowywania i mniejsze nakłady manipulacyjne.

Równomierne krótkie cięcie zapewnia ponadto, w przypadku kiszonki, homogeniczne mieszanie paszy i zmniejsza intensywność mieszania w przypadku użycia paszowozu. To niesie za sobą pozytywne skutki w postaci większej stabilności fermentacji i lepsze jakości kiszonki. Krótko pocięta słoma jako pasza lub podściółka w oborze to również nowy, wyższy standard.

Firmie Pöttinger, światowemu liderowi w produkcji przyczep samozbierających, udało się po raz pierwszy uzyskać jakość cięcia przyczepy samozbierającej w prasach rolujących. Krótkie cięcie nie tylko przy produkcji sianokiszonki, ale również w przypadku siana i słomy: to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Mając taka maszynę można zrezygnować z zakupu sieczkarni lub urządzenia do rozdrabniania słomy.

IMPRESS jest wyposażona w wychylaną belkę nożową ze znanym i sprawdzonym systemem EASY MOVE. To oznacza bezpieczeństwo i komfort pracy: prace konserwacyjne mogą być przeprowadzane poza kanałem cięcia. Im większa liczba noży, tym ważniejszy jest przyjazny serwis. Prasa Pöttinger IMPRESS oferuje bezpieczeństwo i wygodę.

The perfect flow

Kluczem od uzyskania najlepszej jakości paszy i dalej najlepszego z możliwych formowania balotu jest przepływ masy. Prasowany materiał w dostępnych na rynku maszynach płynie pod rotorem i dalej następuje formowanie balotu. Nowy rotor Pöttinger LIFTUP z zębami o opatentowanej spiralnej formie, prowadzi strumień masy górą do komory prasowania. Takie sterowanie strumieniem chroni paszę i zmniejsza straty. To rozwiązanie firmy Pöttinger na uzyskanie najwyższej jakości paszy, to "The perfect flow".

IMPRESS będzie prezentowana na targach

POLAGRA PREMIERY 21-24stycznia 2016.

ZAPRASZAMY!

HALA 6A * STOISKO 6