Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Rolnictwa i Hodowli SIMA, odbywają się w cyklu dwuletnim. Najbliższa edycja imprezy będzie miała miejsce w dniach 20 – 24 lutego 2011 r.

O wielkości targów świadczą choćby liczby. W 2009 r. wystawiło się tam ponad 1300 firm i zagościło prawie 210 tys. osób. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 26 października przez  Promosalons Polska, przedstawiciela targów w Polsce, można było zapoznać się z ofertą najbliższych targów.

Hale Centrum Wystawowego Paris-Nord Villepinte zostały podzielone tematycznie na działy: maszyny rolnicze, utrzymanie terenów wiejskich i leśnych, nawadnianie, przechowywanie, części i podzespoły, odnawialne źródła energii, bydło rasowe (SIMAGENA) iusługi.
Oprócz wystaw ze sprzętem rolniczym i areny z bydłem, zwiedzający będą mogli wziąć udział w około 30 warsztatach (minikonferencjach) tematycznych i 10 forach rolniczych.

Po raz pierwszy w historii targów będzie miał miejsce Dzień Polski, podczas którego zostanie przedstawiona m.in. struktura polskiego rolnictwa oraz podjęta będzie dyskusja nt. problemów polskich gospodarstw na tle innych krajów europejskich. 

Wstęp na targi, po wypełnieniu niewielkiej ankiety (również przez Internet) jest bezpłatny. Firma Promosalons Polska będzie wspierać wyjazdy grupowe, które mogą organizować na przykład organizacje rolnicze.

Źródło: farmer.pl