Ciągnik przegubowy Case IH Steiger 600 dysponuje mocą maksymalną 670 KM, z czego dodatkowa moc jest możliwa do uzyskania podczas jazdy po stromych zboczach, w trudnych warunkach polowych lub w razie zwiększonego jej zapotrzebowania wałku WOM i hydrauliki. Silnik ma pojemność 12,9 litra i jest wyposażony układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Producent zapewnia, że dzięki tej technologii maszyna zużywa do 10 proc. paliwa mniej.

Steiger jest dostępny na podwoziu kołowym, lub gąsienicowym (Quadrac) z czterema niezależnymi zespołami gąsienic. Dla komfortu operatora na długie godziny pracy, maszyny wyposażono jedną z najbardziej przestronnych i najlepiej wyciszonych kabin w branży, z układem amortyzacji w czterech narożnikach.

Najczęściej używane przyciski sterowania maszyną znajdują się pod ręką kierowcy, w nowym podłokietniku Multicontroller. W tym miejscu można również zainstalować opcjonalny monitor Pro 700 – największy w tej branży monitor dotykowy pozwalający na zaawansowaną obsługę ciągnika i agregatowanych narzędzi.

-Towarzystwo ASABE wielokrotnie nagradzało Case IH za opracowywanie innowacyjnego sprzętu rolniczego, który pomaga rolnikom przygotowywać się do podejmowania wyzwań i wykorzystywania możliwości dzisiejszego przemysłu rolnego – mówi Kyle Russell, dyrektor ds. marketingu Case IH. – Dzięki sugestiom klientów Case IH tworzy produkty, które spełniają wymagania ich działalności i jednocześnie maksymalizują jej rentowność - dodaje.

Prestiżowe nagrody AE50, sponsorowane przez Amerykańskie Towarzystwo Inżynierii Rolniczej i Biologicznej (ASABE), są przyznawane co roku od 20 lat za najbardziej innowacyjne rozwiązania w rolnictwie na świecie. Zespół ekspertów wybiera do 50 zwycięzców w oparciu o sukces rynkowy, wpływ na rolnictwo i inżynierię oraz postęp w dziedzinie inżynierii i znaczenie technologiczne. Aby zakwalifikować się do poszczególnych nagród, produkt musiał zostać wyprodukowany,zareklamowany i udostępniony do sprzedaży w roku 2011.

W tegorocznej edycji konkursu, marka Case IH, została wyróżniona także za niezależne sterowanie poprzecznym przenośnikiem ślimakowym w zbiorniku ziarna w kombajnach Case IH Axial-Flow serii 30, rozdrabniacz słomy MagnaCut w kombajnach Axial-Flow oraz system ostrzenia Robo-Sharpener.