Dzięki temu udogodnieniu cały proces podczepienia lub odczepienia siewnika z odpowiednim narzędziem uprawowym trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Oferowane w standardzie

Z roku na rok w ofercie Amazone przybywa maszyn, które są standardowo wyposażone w połączenie QuickLink. Już dzisiaj rozwiązanie to stosowane jest w siewnikach nadbudowanych AD, które można łączyć z broną wirnikową KE lub kultywatorem wirnikowym KG oraz KX.

System szybkiego łączenie jest także dostępny do precyzyjnego siewnika Cataya i profesjonalnego siewnika pneumatycznego Centaya. Poza aktywną uprawą gleby, siewniki Cataya i Centala mogą zostać zagregowane z kompaktową broną talerzową CombiDisc.

Do pracy solo

Dzięki systemowi QuickLink maszyny uprawowe można bezpiecznie i bez użycia narzędzi oddzielić od każdego siewnika w ciągu zaledwie kilku minut. Zapewniają to trzy łatwo dostępne punkty sprzęgające. Dzięki temu maszyny uprawowe można również doskonale wykorzystać do pracy solo w uprawie przedsiewnej.

Zastosowany siewnik można łatwo zainstalować na innym urządzeniu uprawowym, dzięki czemu ten sam siewnik nabudowany można wykorzystać z kilkoma różnymi agregatami uprawowymi.

Rozwiązanie QuickLink pozwala na szybkie i beznarzędziowe połączenie lub rozłączenie siewnika z maszyną uprawową. fot. mat. prasowe
Rozwiązanie QuickLink pozwala na szybkie i beznarzędziowe połączenie lub rozłączenie siewnika z maszyną uprawową. fot. mat. prasowe

Zastosowanie QuickLink w technice siewu punktowego ma dodatkową zaletę. Kultywatory wirnikowe KG i KX stosowane do siewu zbóż można szybko i wygodnie połączyć z punktowym siewnikiem nadbudowanym Precea do siewu kukurydzy z jednoczesną uprawą przedsiewną.

Jak podkreśla Andrzej Borowiec, przedstawiciel firmy Amazone, funkcjonalność tego rozwiązania najbardziej doceniają rolnicy kupujący siewniki z dwoma rodzajami agregatów uprawowych.

- Mamy klientów, którzy kupują np. Centaye równolegle z broną wirnikową oraz broną talerzową, które stosowane są zamiennie w zależności od aktualnych potrzeb, czy warunków glebowych. Tacy rolnicy szczególnie odczuwają korzyści z rozwiązania QuickLink – podsumowuje Borowiec.