Smart Key – to „inteligentny klucz” firmy New Holland nagrodzony srebrnym medalem targów Agritechnica. Jest on wyposażony w czip RFID, który pozwala na bezprzewodowy zapis wielu informacji. Można na nim zakodować na przykład dostęp tylko do wybranych maszyn, co będzie miało szczególne znaczenie w dużych gospodarstwach lub firmach usługowych. Przykładowo, operator może mieć przyporządkowane sobie trzy z piętnastu maszyn i tylko te będzie mógł uruchomić. Stanowi to również zabezpieczenie antykradzieżowe.

Na czipie w kluczyku mogą zostać zakodowane również poszczególne parametry pracy maszyny. Mogą to być m.in. położenie podczas pracy maszyny (jeśli jest wyposażona w urządzenia z anteną GPS), zużycie paliwa, obciążenia silnika i innie – zapisywane w czasie rzeczywistym podczas pracy maszyny.

Kolelejnym zastosowaniem jest zapisanie indywidualnych ustawień ciągnika. Dlatego, jeśli ciągnikiem pracował inny traktorzysta, po zmianie operatora, po włożeniu do stacyjki ciągnika „inteligentnego kluczyka” przywracane są ustawienia preferowane przez osobę rozpoczynającą pracę.

Agritechnica 2011 w obiektywie Farmera