Na czym polega jej wyjątkowość? Ano na niespotykanej konstrukcji w maszynach tego typu. Zgrabiarka Agronic WR/WRT zbudowana jest bowiem w zależności od wersji z dwóch lub czterech elementów przypominających bębny ewentualnie duże tuleje. Do nich przyspawane są łopatki z pojedynczym palcem (prętem). Bębny obracając się do siebie tworzą wał.

Maszyny napędzane są silnikami hydraulicznymi i co ciekawe w bardzo łatwy sposób można za pomocą siłowników hydraulicznych bezstopniowo regulować ich szerokość.

Trzy wersje w ofercie

Fińskie zgrabiarki wytwarzane są w trzech wersjach WR500, WR600 oraz WRT900 o maksymalnych szerokościach roboczych 5,1, 6,1 oraz 9,55 metra. W transporcie nie przekraczają one 3 metrów.

Pierwsza z nich to maszyna zawieszana na przednim TUZ ciągnika lub ładowaczu czołowym. Zalecana jest głównie do prac w połączeniu z wysokowydajnymi prasami z racji tej, że może z dwóch pokosów ściętych roślin formować jeden wał o odpowiedniej wielkości.

Druga posiada identyczne funkcjonalności jak najmniejszy model – natomiast można ją zawiesić także z tyłu traktora. Ostatnia to już wysokowydajna (praca w zakresie prędkości 12-25 km/h), półzawieszana maszyna na tylnym TUZ ciągnika.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.