W Teście Farmera przyjrzymy się tym razem systemowi nawigacji Agripilot 710S dostarczonym przez firmę Agrospot. To nowy, wielofunkcyjny wyświetlacz do zastosowania w rolnictwie precyzyjnym.

Agripilot 710S może służyć jako prosta nawigacja do jazdy równoległej - pokazująca tor jazdy, ale jednocześnie ma też duże możliwości rozbudowy, umożliwiające m.in. automatyczną kontrola sekcji, podłączenie zewnętrznej kamery, czy kierowanie automatyczne.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Obsługa sieci WIFI oraz łączność bezprzewodowa 3G pozwalają również na dostęp do Internetu, monitoring pracy maszyny na żywo, czy zapisywanie danych w chmurze. Bezprzewodowo przebiega również aktualizowanie systemu. Można je wykonać w każdym miejscu, choćby na polu, korzystając z hot-spotu telefonu komórkowego.

Warto wspomnieć, że zintegrowany odbiornik pozwala na korzystanie zarówno z systemu amerykańskiego GPS jak i rosyjskiego GLONASS w tym samym czasie. Dzięki temu precyzja urządzenia ma być wysoka. W połączeniu z anteną Skyview 2500 możemy osiągnąć dokładność przejazdową +/- 10-25 cm.

W zestawie, który katalogowo kosztuje 6100 zł znajdują się:

  • monitor Agripilot 710s
  • uchwyt mocujący amerykańskiej firmy RAM MOUNT (do szyby)
  • wiązka kabli PORT 1
  • kabel zasilający (gniazdo zapalniczki)
  • antena Skyview 2500 z kablem (dokładność przejazdowa +/- 10-25 cm), oraz
  • samoprzylepna metalowa podkładka do mocowania anteny na dachach z plastiku.

Wkrótce więcej szczegółów.