Kilka dni temu na naszym profilu Facebook'owym zapytaliśmy Was, jakimi kombajnami przeprowadzacie żniwa. Odpowiedzi było bardzo dużo i były na tyle ciekawe, że postanowiliśmy przygotować galerię ukazującą przesłane przez Was zdjęcia okrętów żniwnych.

Króluje różnorodność. Bizony ciągle na topie

Na podstawie niemal stu komentarzy i wiadomości łatwo zauważyć, iż na polskich polach panuje ogromne zróżnicowanie w zakresie stosowanych kombajnów, ale to niejedyny wniosek.

Niepodzielnie królują maszyny, które od dawna są już pełnoletnie, a bardzo nieduży odsetek stanowią kombajny nowe, bądź kilkuletnie. 

Co ciekawe, po zapoznaniu się z Waszymi zdjęciami i komentarzami, można zauważyć, że rodzime Bizony wciąż dzielnie służą wielu rolnikom. Oprócz modeli Z056 dużą popularnością cieszą się także nieco większe Rekordy. 

Najpopularniejsze kombajny wśród polskich rolników

Postanowiliśmy przeanalizować grupę badawczą składającą się z naszych Czytelników, którzy zechcieli podzielić się z nami zdjęciami swoich kombajnów. Efekty tej analizy niejednego zaskoczą.

Zdecydowanym liderem jak się okazało jest w tym wypadku Bizon, który w komentarzach pojawił się aż 19 razy. Na drugim miejscu uplasował się Claas, który został wspomniany przez Czytelników 11 razy. Wśród najpopularniejszych modeli prym wiodą Dominatory oraz Lexiony.

Trzecie miejsce należy do New Hollanda, którego kombajny zostały zaprezentowane na sześciu zdjęciach.

Po dwa punkty na swoim koncie odnotowały takie marki jak chociażby Deutz-Fahr, Fendt, Massey Ferguson, Fortschritt, czy Dronningborg. Z kolei John Deere oraz Volvo pojawiły się w naszych komentarzach po jednym razie. John Deere to jednak nowoczesny model S690i, a więc z topowym, "inteligentnym" wyposażeniem.

Oczywiście tak relatywnie niewielka grupa badawcza nie pozwala na uzyskanie w pełni precyzyjnych wyników, jednak i tak daje możliwość wysnucia kilku ciekawych wniosków, o których napisaliśmy powyżej.

A jakie kombajny są najpopularniejsze w Waszych rejonach? Czym Wy przeprowadzacie zbiory? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!