Ponadto Japończycy produkują pojazdy UTV, mały sprzęt budowlany, systemy energetyczne, generatory, pompy, przewoźne maszty oświetleniowe itp., itd. Swoje fabryki posiadają nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również we Francji i w Niemczech.

Wracając jednak do tematu, jeśli chodzi o Afrykę to japońska firma była do tej pory aktywna głównie w jej północnej części, czyli w Egipcie i Tunezji. Teraz postanowiła rozszerzyć pole działania i wkroczyła na rynek ciągników w Algierii i Tunezji.

I może to być dla Japończyków strzał w dziesiątkę, gdyż te dwa kraje zamieszkuje razem bagatela około 70 mln ludzi.

To jednak nie koniec ambitnych planów producenta z Osaki. Następnym krokiem ma być dysponująca jeszcze większym potencjałem ludzkim Afryka Subsaharyjska – nazwa ta stosowana jest dla określenia części Afryki na południe od Sahary, zamieszkanej w większości przez ludność czarnoskórą.

Warto dodać, że opisywane japońskie ciągniki są stosunkowo proste, bardzo trwałe i wyposażone w wiele ciekawych patentów konstrukcyjnych ułatwiających codzienną pracę i eksploatację. Szczególnie dobrą opinią cieszą się w Stanach Zjednoczonych. O innowacyjności i solidności produktów Yanmar świadczyć może fakt, że już kilka miesięcy temu Japończycy wypuścili na rynek autonomiczny ciągnik o wdzięcznie brzmiącej nazwie Robot.

O tych bardzo ciekawych i wartych uwagi konstrukcjach postaramy się napisać więcej już niebawem.

Tymczasem zapraszamy do galerii.