Okazja do przejażdżki legendarnym ciągnikiem JCB Fastrac - modelem 8330 - pojawiła się na pokazach firmy Agrihandler pod Brzegiem k. Opola. Model ten nosi miano najszybszego na świecie produkowanego seryjnie ciągnika. Jego specjalnie zmodyfikowana wersja - JCB Fastrac Two - pobiła niedawno rekord prędkości, osiągając 247,5 km/h.

Choć nasz testowy model nie osiąga takich wyników, to jednak zdecydowanie robi wrażenie. Jego maksymalna moc wynosi 348 KM, a silnik osiąga 1440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Parametry te połączone ze skrzynią bezstopniową pozwalają łatwo rozpędzić ten ważący ponad 5,5 t ciągnik do ponad 70 km/h.

Choć nasza szybka przejażdżka JCB Fastrac 8330 odbywała się na drogach publicznych, wrażenia z jazdy były niesamowite. Także dlatego, że zawieszenie ciągnika jest amortyzowane hydraulicznie i ma się wrażenie, że maszyna "płynie" po nierównościach. Warto też zaznaczyć, że za skuteczne wyhamowanie tego monstrum odpowiadają ogromne tarczowe hamulce na wszystkich kołach.