Producent traktorów Fastrac oraz jednych z najbardziej popularnych na całym świecie ładowarek teleskopowych i kołowych, angielski JCB, jest sponsorem zespołu Formuły 1 marki Aston Martin. W związku z tym produkty JCB, a w szczególności ładowarki teleskopowe, często występują w ciekawych kampaniach promocyjnych zespołu.

Tym razem pomalowana w barwy angielskiego teamu ładowarka pomogła przy budowie nowej fabryki Aston Martin F1. Zaprojektowaną i wybraną przez fanów zespołu wyścigowego kapsułę czasu „pochowano” głęboko pod fundamentami budynku Aston Martina w pobliżu toru Silverstone.

Kapsuła czasu od JCB

Projekt kapsuły, która ma zostać odkryta za 50 lat, został powierzony studentom (byłym i obecnym) JCB Academy. Stworzyli oni dwa potencjalne projekty. Każdy z nich wyróżniał się na swój sposób i odzwierciedlał markę Aston Martin i jej wyścigowe dziedzictwo. Były to: widlasty silnik wyścigowy i kawałek nadwozia Formuły 1.

Po oddaniu 33 206 głosów za pośrednictwem oficjalnego konta AMF1 na Instagramie, wygrało nadwozie skrywające szereg przedmiotów.

 JCB wyprodukowało wyjątkową kapsułę czasu w swojej siedzibie w Staffordshire, a całość została zakopana pod fundamentami zupełnie nowej fabryki i kampusu zespołu Formuły 1. W budynku znajdzie się m. in. siedziba zespołu, zaplecze inżynieryjne i produkcyjne oraz tunel aerodynamiczny.

Co będzie znalazło się w kapsule czasu?

W kapsule schowano kolekcję dzieł sztuki stworzonych przez fanów F1 z całego świata, drużynową koszulkę polo podpisaną przez cały zespół wyścigowy, kopię regulaminu Formuły 1 z 2022 roku oraz trochę pamiątek Aston Martina i JCB.

Kierowcy AMF1, Sebastian Vettel i Lance Stroll, dodali coś od siebie. Niemiecki mistrz kierownicy podpisał bieliznę, a Lance przekazał miniaturową replikę swojego kasku wyścigowego z autografem.

- Myślę, że za 50 lat, kiedy wszystko zostanie ponownie wykopane, ja i inni fani, starzy i nowi, a także zespół, odnajdziemy radość w patrząc wstecz na odłożone wspomnienia i dzieła sztuki – powiedziała Ida ze Szwecji, jedna z artystów wybranych do uczestnictwa w kapsule czasu.