Pierwsza odsłona nowego urządzenia miała miejsce we wrześniu 2017 r. w Centrum Kompetencji Isobus e.V. (CCI) w Osnabrück podczas której zaprezentowano terminal z wyświetlaczem o przekątnej 12,1 cala pozwalającym dostosować podgląd ekranów roboczych oraz obsługę dotykową do preferencji użytkownika. Dwa zintegrowane terminale uniwersalne (UT) umożliwiają równoległe działanie dwóch maszyn Isobus a aplikacje do automatycznego sterowania sekcjami i zmienną kontrolą dawki zapewniają precyzyjne zastosowanie.

Dzięki panoramicznemu ekranowi o przekątnej 12,1 cala, terminal CCI 1200 zapewnia obszerną przestrzeń do jednoczesnego przeglądania wielu aplikacji. Jednocześnie, dzięki wąskiej obudowie terminal nie zajmuje wiele miejsca w kabinie. W zależności od używanej w danym momencie aplikacji, kierowca może indywidualnie dostosować swój podgląd na pracę maszyny.

Standardowy widok pokazuje dwie aplikacje obok siebie w tym samym rozmiarze, na przykład podgląd kamery lub mapa aplikacyjna Section Control są wyświetlane obok podglądu UT. Kierowca może wybrać czy chce korzystać z widoku w układzie pionowym lub poziomym, lub jako trzecia opcja z widoku Maxi ze zwiększonym rozmiarem zdjęć i czcionek.

CCI 1200 ma także całkowicie nowy interfejs użytkownika. Wielodotykowa obsługa oraz nowa nawigacja po menu zapewniają bardzo łatwą obsługę, taką jak mamy w przypadku smartfona. Płaska struktura menu zmniejsza liczbę niezbędnych kliknięć. Symbole na klawiszach zostały dobrze przyjęte w przypadku wcześniejszych wersji dobrze znanych terminali CCI 50/100/200, dzięki czemu doświadczeni użytkownicy CCI błyskawicznie odnajdą drogę do nowych funkcji.

Wszystkie ustawienia są podsumowane w centralnym miejscu. Funkcja pomocy wyjaśnia krok po kroku bardziej złożone zadania, np. wybór odpowiedniego czasu opóźnienia wyłączania/włączania sekcji w aplikacji Section Control.

Terminal sterujący CCI 1200 może automatycznie sterować włączaniem i wyłączaniem aż do 254 sekcji na obszarze roboczym lub wstępnie obrysowanych uwrociach. W ten sposób mogą być obsługiwane siewniki rzędowe i punktowe, opryskiwacze polowe, rozsiewacze nawozów, wozy asenizacyjne, kosiarki i zgrabiarki. Aplikacja Tramline Control pozwala automatycznie przełączać ścieżki technologiczne z wykorzystaniem pozycjonowania GPS.

Ponadto zmienne dawkowanie z mapami aplikacyjnymi w formacie ISO-XML lub shape jest jeszcze dokładniejsza z nową funkcją punktów kontrolnych Control Points. Do tej pory, nawet przy bardzo dużych szerokościach roboczych, prędkość docelowa pobierana była z mapy aplikacyjnej tylko w aktualnym położeniu ciągnika i przenoszona na maszynę. W tej chwili na przykład, jeśli rozsiewacz nawozów obsługuje aplikację Control Points, CCI 1200 określa konkretną docelową dawkę dla lewej i prawej zasuwy.

Terminal CCI 1200 jest obecnie dostępny z maszynami Rauch, Kuhn, Krone, Lemken i Grimme. Dobrą wiadomością się również to , że od połowy 2018 roku będzie dostępny z maszynami od innych firm członkowskich CCI.