Nowa seria pługów o nazwie Viking obejmuje w tej chwili 3 modele: 4, 4+1 i 5+1. Rama narzędzia została wykonana z profilu 160x160x160 mm i jest położona na wysokości 85 cm od powierzchni ziemi. Odstęp między korpusami to 105 cm. Do kopiowania służy koło amortyzowane w rozmiarze 10/70-15,3.

- Decyzja o wprowadzeniu dużych pługów Viking wynika z prostego faktu, że rolnicy potrzebują coraz większych maszyn uprawowych. Wkrótce planujemy wprowadzenie pługów z kołem podporowym z 8, 10, a nawet 12 korpusami - mówi przedstawiciel firmy Akpil.

Pługi Viking mają kołkowe zabezpieczenia korpusów. W najbliższym czasie dołączą również modele z zabezpieczeniami typu non-stop. W planach jest również produkcja tego rodzaju narzędzi z zabezpieczeniem hydraulicznym i bezstopniową regulacją szerokości pracy korpusów.

Pomocny w obrocie długiej ramy z korpusami jest siłownik odchylenia ramy. Przyda się on także w ustawianiu narzędzia do transportu, tak aby nie wystawał poza obrys ciągnika.

Do współpracy z 6-skibowym narzędziem potrzebny jest ciągnik o mocy co najmniej 160 KM. Największy pług zawieszany waży 2100 kg.

Według cennika Akpilu, za pług 5+1 trzeba zapłacić 49280 zł netto.