Drugiego dnia targów Agrotech Kielce zwróciliśmy uwagę na ciągniki. Na stoisku Case IH debiutuje największa Puma w historii serii - model 260 CVX Drive. Tuż obok można podziwiać sadowniczego Quantum F z silnikiem Stage V. Do wyboru będzie 5 modeli o mocach między 80, a 120 KM. 

W sąsiednim Steyrze uwagę zwraca nowy Absolut CVT 6280, którego silnik generuje 280 KM mocy maksymalnej i 302 KM z funkcją „boost”. Nowa kabina i wygląd zewnętrzny robią wrażenie nie tylko na rolnikach. W austriackiej marce widać także egzemplarz z maską pomalowaną w tzw. foreściaki - nowe maskotki marki oraz traktor przygotowany do pracy w lesie. 

Z CNH Industrial marka New Holland pokazała premierowy model T7.300, który debiutował w listopadzie na targach EIMA International w Bolonii. A także kilka ciągników w dobrej cenie. 

Na stoisku Fendta znajdziecie nowego 728 Vario 7Gen., a tuż obok Valtrę Q305 w rożnych kolorach. A jeśli chodzi o kolory to Warrior ze stajni Deutz-Fahr został pokazany nie tylko w kolorze czarnym, ale także w czarnym macie. 

W Zetorze można zobaczyć nowego małego Compaxa wytwarzanego w Indiach. 

Marka Claas tym razem nie przedstawiła wielkich nowości. Jest debiutujący w zeszłym roku odnowiony Lexion, jest także Trion i skrzynia Cmatic wyjęta z jednego z traktorów. Szczerze mówiąc stoisko Claasa z dwoma kombajnami, sieczkarnią i kilkoma traktorami wygląda naprawdę imponująco. 

Dużo nowości wśród mniej popularnych marek

Całkiem sporo nowości widać także wśród marek nieco mniej popularnych. Debiutuje rumuński Irum, Basak z silnikiem Deutz Stage V czy limitowana wersja Prokmara w kolorze czarnym i "wypaśnym" wyposażeniem. 

Jest także nowy Kioti HX, Arbos 4000 ok. 100 KM, dawno niewidziany na polskim rynku sadowniczy Carraro czy zmienione stylistycznie i wyposażone w silniki Stage V Solisy S90 i S75. 

Jeszcze więcej nowości

Oczywiście nie zabrakło nowości także w firmach oferujących maszyny uprawowe. Nowe siewniki zaprezentowały m. in. firmy Horsch i Agrihandler (firma Novag). 

W ładowarkach nowości zaprezentowały m. in. Fendt i Merlo. Wymieniać można naprawdę dłużej. Więcej zobaczycie w galerii, a więcej dowiecie się wkrótce w szczegółowych relacjach z targów.  

Jutro ostatni dzień targów, które będą czynne w godzinach od 9.00 do 16.00. Dziś frekwencja była naprawdę spora - w pewnej chwili aż było trudno przemieścić się z kamerą między stoiskami i ludźmi.