Jedną z nowości firmy Lely są przyczepy samozbierające (z funkcją silosoprzyczepy), dwuosiowe: Tigo XR 65, XR 75 i trzyosiowa XR 100. Innowacyjnym rozwiązaniem w przyczepach jest przesuwna przednia ściana, która automatycznie dostosowuje położenie w zależności od napełnienia przyczepy.

Podczas zbioru zielonki, ściana jest cofnięta. Ma to szczególne znaczenie podczas napełniania przyczepy materiałem z jadącej obok sieczkarni. Gdy skrzynia ładunkowa jest napełniana, ściana odchyla się do przodu wychylając się nad zaczep. Pełni więc rolę również czujnika poziomu załadunku maszyny.

Dzięki rozwiązaniu, jest możliwość uzyskania dodatkowych 6 m3 przestrzeni ładunkowej (XR 100). Po zapełnieniu przyczepy, można użyć ścianki do dociśnięcia masy i niewielkiego zmniejszenia jej objętości, przez co zwalnia się jeszcze trochę miejsca na zbierany materiał.

Dodatkowa przestrzeń z przodu pozwoliła konstruktorom Lely na zwiększenie objętość skrzyni przy jednocześnie mniejszej długości maszyny (o około 1m w porównaniu do konkurencji). Zaletą rozwiązania jest też lepsze rozłożenie masy i łatwiejszy start rozładunku (pchnięcie ścianą zielonki do tyłu).