13 listopada podczas targów Agritechnica w Hanowerze, Międzynarodowe jury konkursu, składające się z dwudziestu dziennikarzy z europejskich mediów o tematyce rolniczej, ogłosiło zwycięzców corocznego konkursu w trzech kategoriach:

- Tractor of the Year (ciągnik roku 2012)

- Best of Specialized 2012 (najlepszy specjalistyczny 2012)

- Golden tractor for the design (złoty ciągnik za design 2012)


Członkowie jury konkursu wybierając najlepsze maszyny oceniają takie elementy jak: silnik, przeniesienie napędu, hydraulika, wyposażenie w elektronikę, komfort kabiny, innowacyjne rozwiązania techniczne, design, stosunek mocy do ceny maszyny oraz dodatkowe wyposażenie. Zgłoszenia do konkursu TOTY jest bezpłatne.

W pierwszej kategorii wygrał ciągnik John Deere 7280R. Model ten, to najmocniejsza maszyna z wprowadzone w tym roku serii 7R. Pod maską ciągnika kruje się silnik PowerTech PVX o pojemności 9 l z turbosprężarkami o zmiennej geometrii (VGT), generujący moc nominalną 280 KM. Wyróżnienie Tractor of The Year w 15-letniej historii konkursu zostało przyznane firmie John Deere po raz trzeci.

W kategorii na najlepszy ciągnik specjalistyczny, zwycięzcą okazał się Antonio Carraro TRH 9800. Włoska firma Antonio Carraro jest znana i ceniona wśród osób prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, takie jak winnice, sady czy uprawy warzywnicze. Niewielki ciągnik TRH 9800 jest napędzany 4-cylindrowym silnikiem o mocy aż 87 KM, a napęd na koła jest przekazywany bezstopniowo.

Massey Ferguson 7624 Dyna-Vt został uznany z kolei za maszynę „najlepiej cieszącą oko”, choć nie tylko to ocenia jury. Pod uwagę w wyborze zwycięzcy kategorii „Golden tractor for the design” brana jest na przykład szeroko pojęta ergonomia.