John Deere ExactEmerge to system stosowany w pneumatycznych siewnikach do kukurydzy wyposażony w pionowy układ przenoszenia nasion, który nagrodzony został w konkursie SIMA Innovation Awards 2015. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowa maszyna pozwala na umieszczanie ziaren w glebie przy ich zerowej prędkości poziomej względem bruzdy. Gwarantuje to stałe położenie ziarna, a tym samym wysoką precyzję wysiewu.

Co ważne, układ transportujący ziarno, którego głównym elementem jest szczotka, napędzany jest elektrycznie i tym samym pozwala na kontrolę prędkości transportowania ziarna do bruzdy. W praktyce daje to możliwość uzyskiwania wysokich prędkości pracy agregatu (do 20 km/h) przy zachowaniu stałych parametrów wysiewu nasion.

Elektryczny napęd na elementy transportujące nasiona jest przenoszony dla każdej z sekcji osobno. Pozwala to na dostosowanie siewników do pracy z systemami GPS i odcinanie wysiewu dla poszczególnych sekcji w zależności od ich położenia na polu.

Każda z sekcji wyposażona jest również w licznik nasion, którego wskazania mogą być na bieżąco śledzone za pomocą wyświetlacza w kabinie ciągnika lub za pośrednictwem konsoli SeedStar. Do podstawowych parametrów, na które operator ma wgląd należy: rozstaw ziaren w rzędzie oraz chwilowa gęstość siewu i powierzchnia, która została obsiana.

Wszystkie parametry prezentowane na wyświetlaczu sterownika wewnątrz kabiny ciągnika zagregowanego z siewnikiem mogą być przesyłane w czasie rzeczywistym za pomocą bezprzewodowej transmisji danych do serwisu MyJohnDeere.com. Po zalogowaniu do portalu, użytkownik może uzyskać bardzo dokładną mapę jakości siewu (mapa pokazuje brakujące i powielane obszary, prędkość pracy, ciśnienie, a także wszystkie błędy i usterki agregatu).